Uczniowie SP w Szczuczynie i SP nr2 w Grajewie w Mazurolandii

0

Dnia 22 grudnia uczniowie kl. I b ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie oraz uczniowie kl. IV b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie wraz z opiekunami udali się do Mazurolandii, parku atrakcji w Gierłoży k. Kętrzyna na Mazurach. Po spotkaniu z Elfem i nałożeniu prezentowych, mikołajowych czapek w magiczny sposób dzieci zmieniły się w pomocników Świętego Mikołaja. Poznały pracę Mikołaja, zajrzały do Jego chaty i pracowni, a co najważniejsze – spotkały Go osobiście! Poznały regulamin Wioski Św. Mikołaja, rozwiązywały zagadki, skorzystały z niszczarki złych uczynków. Usłyszały wiele ciekawych opowieści związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Na koniec pobytu w chacie, Mikołaj wręczył certyfikaty „Pomocników Św. Mikołaja”. Elfy zaprosiły uczniów do wspólnych zajęć artystycznych. Pod czujnym okiem Elfów dzieci pomalowały gipsowe ozdoby świąteczne. Kreatywnie spędziły czas, rozwijając wyobraźnię i umiejętności.
Uczniowie poznali również zabytki, kulturę i historię regionu warmińsko-mazurskiego. Zobaczyli miniatury najpiękniejszych budowli Warmii i Mazur, m.in.: zamek w Malborku, bazylikę w Świętej Lipce, twierdzę Boyen w Giżycku, pałac w Drogoszach, wieżę Bismarcka w Mrągowie. Zwiedzili Park Militariów, grodzisko rycerskie, Park Zabaw.
Mazurolandia, to miejsce kryjące znacznie więcej tajemnic i niespodzianek. Szczęśliwi i pełni miłych wrażeń wrócili do domu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress