Uczniowie z ZS Niećkowie laureatami Festiwalu w Suwałkach

0

Już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół w Niećkowie uczestniczyli w XX IV Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej, który tradycyjnie odbywa się w I Liceum Ogólnokształcącym im.Marii Konopnickiej w Suwałkach. W tym roku odbył się on w dniu 09 listopada 2016 roku i wzięło w nim udział ponad stu uczestników z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego, głównie Suwałk,Augustowa i Białegostoku.Impreza organizowana jest z okazji Narodowego Święta Niepodległości i jest jedną z najstarszych, tego typu, w Polsce. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest polonista Marek Urbanowicz, który za cel festiwalu uznał pokazywanie patriotycznych postaw oraz wyłonienie szkolnych talentów. Istotą patriotyzmu jest obecnie miłość do ludzi, którzy żyją wokół nas, zaś udział w festiwalu to wyraz szacunku, jaki żywi mogą okazać poległym za Ojczyznę.

Uczestnicy tegorocznego festiwalu prezentowali piosenki, recytowali wiersze i fragmenty prozy oraz utwory własne. Zwyciężyli najlepsi! Udział wzięło sześć osób: Ewelina Laszczkowska, Magdalena Milanowska, Adrianna Rogowska, Karolina Kraujutowicz, Konrad Łagodziński, Nagórski Jakub.

III miejsce w kategorii piosenki przyznano Magdalenie Milanowskiej- uczennicy kl. II TE za wykonanie utworu „Ojczyzna” ks. Stefana Ceberka. Natomiast w kategorii recytacji wierszy i prozy docenieni zostali uczniowie klasy pierwszej: Karolina Kraujutowicz i Konrad Łagodziński– VII miejsce oraz Jakub Nagórski-VIII miejsce.

W dniu 10 listopada 2016 roku w II Konkursie Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Szlakiem Niepodległości” zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Szczuczynie nasze uczennice zajęły czołowe miejsca : I miejsce – Ewelina Laszczkowska, II miejsce Magdalena Milanowska.

Zwycięzcom oraz uczestnikom zmagań konkursowych serdecznie gratulują Dyrektor Zespołu Szkół w Niećkowie – Dariusz Koniecko, nauczyciele i młodzież szkolna.

Opiekunem grupy była pani Wiesława Szczesik.

ZS Niećkowo

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress