Udział uczniów Szkoły Podstawowej w Szczuczynie w konkursie ,,Planeta Energii”.

0

Uczniowie klasy II c. Szkoły Podstawowej w Szczuczynie, której wychowawczynią jest Pani Teresa Laskowska, biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Planeta  Energii”. Jego głównym celem jest propagowanie wśród
dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej. Dzięki niemu dowiadują  się czym jest i skąd bierze się prąd. Jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać. Poznają także zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych.

Uczestnicy konkursu zachęcali mieszkańców Szczuczyna do racjonalnego i oszczędnego wykorzystywania energii elektrycznej i korzystania z zasobów energii odnawialnej.

Podczas wycieczka do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej uczniowie dowiedzieli  się, których miejsc szczególnie powinny unikać i nie bawić się w ich pobliżu. Strażacy  podczas spotkania  zwrócili szczególną uwagę dzieci na linie i urządzenia  wysokiego napięcia, budynki i słupy z transformatorami, uszkodzone i niebezpieczne przewody i gniazdka elektryczne oraz prowizoryczne instalacje, które mogą doprowadzić do pożaru. Przypomnieli zasady postępowania w przypadku porażenia prądem lub piorunem, które dzieci poznały podczas spotkania z ratownikiem medycznym. Omówili  zasady korzystania z urządzeń elektrycznych podczas ferii zimowych i wakacji, a także  znaki ostrzegawcze, informacyjne, nakazu i zakazu dotyczące urządzeń elektrycznych.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress