Udzielenie absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Grajewskiego

0

W dniu 24 czerwca 2022 r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Grajewie odbyła się LX sesja Rady Powiatu Grajewskiego, na której radni pochylili się nad raportem o stanie powiatu grajewskiego oraz sprawozdaniem z wykonania budżetu powiatu grajewskiego za 2021 r.

Po przedstawieniu przez przewodniczącego Zarządu – Starosty Grajewskiego Waldemara Remfelda raportu o stanie powiatu i po krótkiej jego analizie przez radnych, podjęli oni jednogłośnie uchwałę o udzieleniu wotum zaufania.

Następnie rozpoczęto procedurę absolutoryjną. Radni przyjęli uchwałą sprawozdanie finansowe powiatu oraz sprawozdanie w wykonania budżetu za 2021 r., po czym przewodniczący Komisji Rewizyjnej – Janusz Marian Marcinkiewicz odczytał wniosek w sprawie udzielenia absolutorium. Po przeanalizowaniu materiałów sprawozdawczych Komisja pozytywnie oceniła wykonanie budżetu Powiatu i wnioskowała o udzielenia absolutorium. Na sesji odczytano także pozytywną opinię Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, którą otrzymano po wysunięciu w tej sprawie wniosku przez Komisję. Za przyjęciem uchwały absolutoryjnej zagłosowano jednogłośnie.

W trakcie sesji podjęto również uchwałę udzielenia Gminie Rajgród pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 50 tys. zł z przeznaczeniem na realizację przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bełdzie zadania inwestycyjnego pn.: „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełdzie”.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress