Uroczyste otwarcie drogi powiatowej w Rydzewie

0

Symboliczne przecięcie wstęgi zwieńczyło jedną z największych tegorocznych inwestycji drogowych Powiatu Grajewskiego, a mowa tu o zadaniu pn. „Rozbudowa DP nr 1788B w m. Rydzewo”, które jest jedną z trzech części inwestycji pn. „Przebudowa z rozbudową dróg powiatowych powiatu grajewskiego”.

Uroczyste otwarcie drogi odbyło się w czwartek, 7 grudnia 2023 r. i poprzedzone było mszą św. kościele pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Rydzewie, koncelebrowaną przez proboszcza ks. Cezarego Rozmusa, w której poza przedstawicielami samorządów lokalnych, wykonawcy i osób związanych z realizacją zadania uczestniczyli mieszkańcy Rydzewa. Po mszy św. wszyscy przeszli w wyznaczone miejsce na drodze, gdzie część oficjalną poprowadziła Magdalena Gryczan Sołtys wsi Rydzewo i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Rajgrodzie. Droga została poświęcona przez proboszcza, po czym przecięto wstęgę.

Ze względu na warunki pogodowe dalsza część uroczystości odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Rydzewie. Tam Starosta Grajewski Waldemar Remfeld powitał wszystkich przybyłych oraz przedstawił etapy realizacji inwestycji od momentu powstania pomysłu do odbioru końcowego robót drogowych.

W trakcie uroczystości nie zabrakło podziękowań ze strony Waldemara Remfelda Starosty Grajewskiego, Ireneusza Glinieckiego Burmistrza Rajgrodu, Magdaleny Gryczan Sołtys Rydzewa i mieszkańców miejscowości dla osób, które brały udział w przeprowadzeniu zadania na różnych jego etapach.

We wsi Rydzewo znajduje się szkoła podstawowa, do której dzieci dowożone są z pobliskich miejscowości, Ochotnicza Straż Pożarna, to również wieś parafialna, dlatego płynność ruchu drogowego ma tu istotne znaczenie. Modernizacja drogi powiatowej przechodzącej przez całą miejscowość ucieszyła jej mieszkańców, ponieważ poprawiła jakości i komfortu jazdy, a przede wszystkim bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych.

Projekt realizowany był w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a wykonawcą było Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „UNIDROG” w Grajewie.

Inwestycja o wartości 7 571 955,37 zł została pokryta kwotą Promesy Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych, stanowiącą dofinansowanie w wysokości 4 275 000,00 zł, środków własnych Powiatu Grajewskiego w wysokości 1 638 320,37 zł oraz środków Gminy Rajgród w wysokości 1 658 635,00 zł.

Droga została gruntownie przebudowana na długości blisko 2,75 km. W ramach inwestycji powstała nowa nawierzchnia, utwardzone pobocza, ułożono chodniki, wykonano zjazdy do posesji indywidualnych i publicznych, zamontowano bariery ochronne oraz oznakowanie poziome i pionowe w miejscach tego wymagających.


Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x