Uroczyste przekazanie pojazdu ratownoczo-gaśniczego dla OSP w Bełdzie

0

28 stycznia 2023 r. w południe przy remizie strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej Bełda odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia wozu ratowniczo-gaśniczego RENAULT MDB3D dla jednostki OSP w Bełdzie. Wspomniany samochód to wóz o klasycznej zabudowie w wersji 4×4 z 6 załogową kabiną i z manualną, zsynchronizowaną skrzynią biegów. Pojemność zbiornika wody i środka pianotwórczego wynoszą odpowiednio 3000 i 300 litrów.

Koszt zakupu pojazdu to ponad 888 tys. zł, który pokryty został z budżetu państwa w ramach programu zapewnienia gotowości bojowej jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego (440 000,00 zł), budżetu Gminy Rajgród (398 060,00 zł) i budżetu Powiatu Grajewskiego (50 000,00 zł).

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, lokalnych Ochotniczych Straży Pożarnych, Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, a także parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych samorządów, jednostek i organizacji.

Na początku wydarzenia ks. Dziekan Hieronim Mojżuk poświęcił wóz, a Podlaski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Sebastian Zdanowicz, Komendant Powiatowy PSP w Grajewie mł. bryg. Andrzej Beczko, Burmistrz Rajgrodu Ireneusz Gliniecki i Marek Bućko Przewodniczący Rady Miejskiej uroczyście przekazali klucze i dokumenty do pojazdu.

Na uroczystości nie zabrakło słów podziękowań za współpracę i pomoc, zarówno w sfinansowaniu zakupu wozu, jak i innych tego typu przedsięwzięciach oraz słów gratulacji i życzeń w związku z okolicznością. Wśród przemawiających byli także przedstawiciele Powiatu Grajewskiego w osobach: Waldemar Remfeld Starosta Grajewski i Grzegorz Gardocki Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego, którzy pogratulowali druhnom i druhom OSP w Bełdzie otrzymania nowego pojazdu. Panowie życzyli, aby służył on jak najlepiej i przyczynił się on do sprawnej i profesjonalnej pomocy potrzebującym. Korzystając z okazji, podziękowali również za bezinteresowną pomoc, poświęcenie i odwagę, jaka charakteryzują się strażacy w niesieniu ratunku lokalnym mieszkańcom.

W trakcie wydarzenia, w związku ze zbliżającym się przejściem na emeryturę, pogratulowano i podziękowano Komendantowi Powiatowemu PSP w Grajewie mł. bryg. Andrzejowi Beczko za zaangażowanie i pomoc, na które OSP w Bełdzie, jak i inne jednostki, zawsze mogły liczyć.

Wręczony został także akt ponownego włączenia do KSRG jednostce OSP Żebry.

Więcej zdjęć dostępna jest na portalu Facebook Powiatu Grajewskiego pod linkiem: https://www.facebook.com/PowiatGrajewski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress