Uroczystości z okazji Dnia Sołtysa w Szczuczynie.

0
W dniu dzisiejszym, 11 marca przypada święto osób, które stoją na czele polskich społeczności wiejskich – Sołtysów. Panowie Sołtysi oraz Panie Sołtys to nie tylko gospodarze będący głosem lokalnych społeczności, to często osoby, które organizują życie kulturalne mieszkańców, inicjują wspólne spotkania, czy imprezy, a także organizują wzajemną pomoc.
Starosta Grajewski Waldemar Remfeld miał dziś zaszczyt uczestniczyć w uroczystości przygotowanej z okazji Dnia Sołtysa, zorganizowanej przez Urząd Miejski w Szczuczynie.
Uroczystość ta rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Niedźwiadnej, która odprawiona została w intencji sołtysów i mieszkańców sołectw położonych na terenie gminy Szczuczyn. Po mszy św. głos zabrali: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld oraz Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński.
Starosta Grajewski podziękował Sołtysom za wytrwałą działalność, za zaangażowanie w sprawy lokalne, a przede wszystkim za dbanie o interesy mieszkańców i godne ich reprezentowanie. Złożył także życzenia zdrowia, pomyślności oraz sukcesów w dalszym sprawowaniu tej ważnej funkcji.
Burmistrz Szczuczyna poza podkreśleniem wagi pełnionej funkcji poprzez stawianie jej jako podstawy dla samorządów oraz okazaniem wdzięczności za dotychczasową współpracę podziękował Sołtysom za trud i ciężką pracę jaką wkładają w prawidłowe działanie sołectw. W obliczu obecnej sytuacji jaka zaistniała za wschodnią granicą, podziękował także wszystkim za szybką i bezinteresowna pomoc okazaną w ostatnim czasie na rzecz Ukrainy.
W kościele wręczona została także odznaka honorowa „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznawana przez Ministra Rolnictwa Sołtysom wyróżniającym się swą działalnością na rzecz sołectw. Z terenu gminy Szczuczyn odznakę otrzymał Sołtys wsi Lipnik Józef Karwowski. Medal otrzymał również nieobecny na uroczystości Sołtys wsi Mazewo Grzegorz Zańko.
Druga część uroczystości odbyła się w miejscowej świetlicy, gdzie wszyscy Sołtysi otrzymali okolicznościowe odznaczenia, a sołectwa dyplomy z podziękowaniami ufundowane przez Urząd Miejski w Szczuczynie.
Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress