Ustaleni sprawcy włamań w Szczuczynie

10

Grajewscy policjanci ustalili sprawców kilku włamań, do których doszło w pierwszych dniach lipca br. w Szczuczynie. Okazało się, że grupa młodych złodziei to mieszkańcy Szczuczyna. 19-letni mężczyzna, 19–letnia kobieta i 14-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz czeka ich stosowna kara. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny. 8 lipca 2015 r. dyżurny grajewskiej Policji po godzinie 1–wszej w nocy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do salonu fryzjerskiego w Szczuczynie. Informację przekazał świadek zdarzenia, który spłoszył sprawców. Uciekając porzucili oni skradzione przedmioty. Skierowany na miejsce policyjny patrol zatrzymał 19-letnią mieszkankę Szczuczyna. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Ustalono, że działała ona wspólnie z 19-letnim i 14-letnim mieszkańcem tej samej miejscowości. Młodzi ludzie włamali się do salonu fryzjerskiego i ukradli przybory, kosmetyki fryzjerskie oraz srebrny łańcuszek. Pokrzywdzona oszacowała wartość skradzionego mienia na kwotę 900 zł. Policjanci ustalili ponadto, że w nocy z 6 na 7 lipca 19-latek wspólnie ze swoim 14–letnim kolegą włamali się do miejscowego sklepu obuwniczego skąd ukradli osiem par butów o łącznej wartości ponad 400 zł. Pięć par butów przyjęła od nich 19–latka wiedząc o tym, że pochodzą z przestępstwa. Ci sami sprawcy, kilka dni wcześniej z mieszkania w Szczuczynie ukradli dwa portfele z zawartością 200 euro i 20 zł, telefon komórkowy, dezodorant oraz papierosy. Właściciel lokalu oszacował straty na ponad 900 zł. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Wobec 19–latków zastosowano policyjny dozór. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

źródło – oficer prasowy KPP w Grajewie
www.podlaska.policja.gov.pl

Udostępnij:

10 komentarzy

  1. Ludzie co się tam dzieje ??? Czy te dzieci mają rodziców? ?? Czy ktoś może im spuścic manto? Gangsterzy w Szczuczynie!!!! Jaka wieś … tacy gangsterzy

  2. Właśnie wiemy kto to był niejaki S…. i jego laska oraz Cz M., matka jednego z nich jeździ za granice a dzieci robią włamania teraz bekną za swoje czyny na razie chodzą po mieście i śmieją się nie długo nie będzie im do śmiechu!!!!

  3. Oniesmielony dnia

    Ładne jaja. Buhaha Napad stulecia. Aj jaj jaj Bonny, Clayd i syn 🙂 Szczyt głupoty… Dezodorant itp. hehe a no i buty 40 zł para. Nic dodac, nic ująć

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x