Próba wyłudzenia pieniędzy na paliwo na trasie Szczuczyn – Pisz

3

Na trasie Szczuczyn – Pisz dwóch mężczyzn zatrzymywało pojazdy potrzebując pomocy. Twierdzili, że zabrakło im paliwa w drodze na pogrzeb. W zamian za pomoc oferowali kupno złotej biżuterii za kwotę 1500 złotych. Jeden z kierowców wykazał zrozumienie kupując od nich dwa sygnety i bransoletkę. Jak się okazało biżuteria nie była wcale złota, a wykonana z tombaku. Oszustom grozi kara nawet 8 lat pozbawianie wolności.

W tym tygodniu do piskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który został oszukany. Zgłaszający poinformował policjantów, że około godz. 12.00 w miejscowości Kocioł Duży na przystanku autobusowym stał pojazd marki Peugeot koloru srebrnego na angielskich tablicach rejestracyjnych.

Przy nim stało dwóch mężczyzn, w wieku około 30 i 50 lat, najwyraźniej potrzebujących pomocy. Zgłaszający zatrzymał się pytając jaki mają problem. Mężczyźni powiedzieli, że zabrakło im paliwa, a nie mają pieniędzy. Tłumaczyli, że nie są z Polski, a ich karty bankomatowe tutaj nie działają. Dodali też, że ich sytuacja jest na tyle poważna, że spieszą się na pogrzeb do Gdańska. W zamian za pomoc zaoferowali kupno złotej biżuterii. Zgłaszający, wykazując zrozumienie, kupił dwa złote sygnety i bransoletkę za łączną kwotę 1500 złotych.

Po dokonaniu zakupu pojechał do złotnika, aby wycenić wartość zakupionych przedmiotów. Jakież było jego zdziwienie, gdy okazało się, że sygnety i bransoletka, która zdążyła się połamać,wykonane są z tombaku, a nie ze złota. Nie są zatem warte 1500 złotych. Pokrzywdzony zgłosił ten fakt na Policję również ku przestrodze dla innych. Dodał, że mężczyźni ci wzbudzili jego zaufanie zarówno wyglądem, bo ubrani byli bardzo elegancko, jak i tłumaczeniem swojej trudnej sytuacji, w której rzekomo się znaleźli.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie sprawców oszustwa. Grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

Udostępnij:

3 komentarze

  1. Policjanci prowadzą czynności mające na celu zatrzymanie sprawców oszustwa. Grozi im kara nawet 8 lat pozbawienia wolności…TO NADAJE SIE NA SCENARIUSZ ROZRYWKOWY..”kiepscy”.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress