V Konkurs Pieśni Patriotycznej

0

SZLAKIEM NIEPODLEGŁEJ”

Pod takim hasłem odbył się V Konkurs Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Bibliotekę-Centrum Kultury w Szczuczynie z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W konkursie wzięła udział młodzież oraz dzieci z Suwałk, Zambrowa, Prostek, Grabowa, Niedźwiadnej, Niećkowa, Szczuczyna w trzech grupach wiekowych. Występy oceniała komisja w składzie: Janusz Marcinkiewicz Kierownik MDKiS w Szczuczynie, Marianna Ostrowska emerytowany nauczyciel muzyki i Barbara Paszkowska emerytowany główny instruktor BCK w Szczuczynie.
W kategorii szkół ponadpodstawowych komisja przyznała pierwsze miejsce Jakubowi Walendykiewicz reprezentującemu Stowarzyszenie „Pomoc Dzieciom” z Suwałk; drugie Oliwi Moczydłowskiej reprezentującej I LO w Zambrowie.
W kategorii szkół podstawowych klasy VII-VIII komisja przyznała:
I miejsce Natalii Kozikowskiej z BCK w Szczuczynie i Oliwi Kaliszewskiej ze SP w Szczuczynie;
II miejsce Klaudii Borys ze SP w Niedźwiadnej;
III miejsce Nikoli Kondratowicz ze Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” i Mai Kałęka reprezentującą SP nr 6 im Aleksandry Kujałowicz z Suwałk. Wyróżnienie przyznano Natalii Nagel z SP w Szczuczynie.
W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI przyznano:
I miejsce Sebastianowi Walento ze SP nr 6 im Aleksandry Kujałowicz z Suwałk;
II miejsce Marii Rydzewskiej, Aleksandrze Piotrowicz i Roksanie Laszczkowskiej reprezentującym BCK w Szczuczynie;
III miejsce Kindze Wróblewskiej i Błażejowi Cimochowskiemu z GOKiS w Wąsoszu, Beacie Berć z SP w Niedźwiadnej i Julii Kruszyńskiej z BCK w Szczuczynie. Ponadto komisja wyróżniła Kingę Owsiano i Zuzannę Gnys Z BCK w Szczuczynie.

Uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy uczestnictwa a zwycięzcy statuetki ufundowane przez BCK, które wręczyli Burmistrz Szczuczyna Artur Kuczyński, Dyrektor BCK w Szczuczynie Janusz Siemion i Kierownik MDKiS w Szczuczynie Janusz Marcinkiewicz. Konkurs prowadził starszy instruktor BCK Andrzej Szabelski.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski, Andrzej Kosmowski

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x