V Piknik Sołecki 2016

0

W dniu 10 lipca 2016 r. odbył się w Szczuczynie V Piknik Sołecki. Dwanaście sołectw z terenu Gminy Szczuczyn rywalizowało ze sobą w dziewięciu konkurencjach sportowych. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji najlepszą reprezentacją mogą pochwalić się mieszkańcy Jambrzyk, którzy zwyciężyli w zawodach. Na drugim miejscu uplasowało się Mazewo, trzecie miejsce wywalczyli mieszkańcy Tarach. Zwycięzcy, jak i wszyscy uczestnicy zawodów zostali odpowiednio do zajętego miejsca uhonorowani.

Jedną z dodatkowych atrakcji pikniku była obecność Krystyny Zabawskiej – czterokrotnej mistrzyni olimpijskiej, polskiej lekkoatletki, która specjalizowała się w pchnięciu kulą oraz  Katarzyny Dauksz ( wcześniej Zalewska) – wychowanki klubu sportowego „WISSA” Szczuczyn, pięciokrotną reprezentantkę Polski w zapasach kobiet na Mistrzostwach Europy i Świata w różnych grupach wiekowych.

Oprócz rywalizacji sołectw mogliśmy oglądać, także pokaz sztuki walki Karate Kyokushin oraz pokaz zapaśniczy przygotowany przez wychowanków Klubu Sportowego „Gwiazda” w Szczuczynie. Wszyscy mogli skosztować, także przygotowanego na miejscu m.in. przez Zastępcę Burmistrza Szczuczyna – Krzysztofa Zalewskiego, ciepłego posiłku. Jak zwykle, nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły darmowo bawić się na kilku dmuchańcach oraz spróbować darmowej waty cukrowej. Pogoda dopisała, a wszyscy uczestnicy jak i goście byli uśmiechnięci. Na brak atrakcji nie można było narzekać.

Klasyfikacja V Pikniku Sołeckiego:

Miejsce I  – Jambrzyki 73 pkt

Miejsce II – Mazewo 71 pkt

Miejsce III – Tarachy 67,5 pkt

Miejsce IV Dołęgi 64,5 pkt

Miejsce V Świdry Awissa 61 pkt

Miejsce VI Skaje 60,5 pkt

Miejsce VII Niedźwiadna 56 pkt

Miejsce VIII Brzeźnio 54,5 pkt

Miejsce IX Bzury 53,5 pkt

Miejsce X Chojnowo 49,5 pkt

Miejsce XI Bęćkowo 46 pkt

Miejsce XII Niećkowo 45 pkt

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x