VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”

0

19 października 2017 roku na terenie byłej jednostki 9. Pułku Strzelców Konnych przy ulicy Wojska Polskiego w Grajewie odbyły się VIII Mundurowe Manewry „Zdobywanie Jednostki”, w których wzięły udział 3 – osobowe drużyny mundurowe reprezentujące Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Powiatową Policji, wojsko, organizacje strzeleckie z Grajewa i Nowego Sącza, lokalny samorząd oraz 5 – osobowe drużyny reprezentujące młodzież szkolną z terenu powiatu grajewskiego.

Uczestnicy tegorocznych zawodów mieli do pokonania 5 konkurencji wymagających nie tylko sprawności fizycznej, ale także wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi sprzętu pożarniczego, udzielania pierwszej pomocy oraz technik strzeleckich. Jak zawsze przy organizacji tego typu zawodów nie mogło zabraknąć bardzo widowiskowej i cieszącej się dużą popularnością wśród zawodników konkurencji pod nazwą „Pompa”, która polegała na pokonaniu pożarniczego toru przeszkód, rozwinięciu linii głównej od hydrantu do rozdzielacza, budowie linii gaśniczej zakończonej prądownicą i napełnieniu nalewaków wodą.

Manewry mundurowe na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez służby
i instytucje mieszczące się na terenach dawnych koszar wojskowych 9. Pułku Strzelców Konnych i mają za zadanie integrację lokalnej społeczności i młodzieży szkolnej ze służbami mundurowymi, kultywowanie tradycji wojskowych, kształtowanie patriotycznych postaw obywatelskich oraz rozwijanie umiejętności sportowych.

Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie reprezentowała drużyna
w składzie: str. Michał Maciorowski, str. Michał Ignaczewski oraz str. Mariusz Kamiński.

Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
st. kpt. Arkadiusz Lichota

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress