W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!

0

78 lat temu, 1 sierpnia 1944r., na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej generała Tadeusza Komorowskiego „Bora” w Warszawie wybuchło powstanie.

Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od hitlerowskiej okupacji i dominacji sowieckiej.

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w biegach „W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!”, które odbędą się 01 sierpnia 2022r. (poniedziałek) w godzinach 10:00 – 13:00 w Starym Parku w Szczuczynie.

W programie:

– złożenie wiązanek kwiatów przy tablicy upamiętniającej z epitafijną inskrypcją na ulicy Kościelnej:

Tym, którzy poświęcili swoje życie i zdrowie dla wolnej, niepodległej oraz suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej w 100. rocznicę odzyskania niepodległości, hołd składają mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn.”

– biegi „W hołdzie powstańczej Warszawie! Szczuczyn pamięta!”:

bieg dla najmłodszych (5-7 lat)

bieg dla dzieci 500m (8-13 lat)

bieg dla młodzieży 1944 m (14-18 lat)

bieg dla dorosłych 4400 m

W międzyczasie:

animacje patriotyczne, które poprowadzi ekipa Fabryki Zabawy z Grajewa / strefa dla dzieci / wata cukrowa

Organizację wydarzenia finansowo wsparli Państwo Henryk i Marianna Augustowscy ze Szczuczyna oraz Pan Cezary Lidner – właściciel firmy – Geolid. Usługi geodezyjne. – ze Szczuczyna.

Dziękujemy!

1 sierpnia spotkajmy się w Starym Parku w Szczuczynie i wspólnie oddajmy cześć bohaterom, którzy walczyli za wolną i niepodległą Polskę!

Informujemy, że podczas niedzielnych biegów w godz. 10:00 – 13:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Senatorskiej, Nowej i Ogrodowej. Wjazd z ulicy Kilińskiego

w kierunku ulicy Senatorskiej i z ulicy Łomżyńskiej w kierunku Ogrodowej będzie zablokowany.

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress