„Wakacja na sportowo” – projekt Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zawarło w dniu 29.03.2017 umowę z Gminą Szczuczyn, reprezentowaną przez Artura Kuczyńskiego – Burmistrza Szczuczyna na realizację zadania publicznego w zakresie promocji kultury fizycznej i sportu na okres 1.04.2017 do 31.08.2017.

Zadanie pt. „Wakacje na sportowo” będziemy realizować od 01.07.2017 do 18.08.2017. Jest ono skierowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Jego celem jest rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży, integracja społeczności wokół świetlic wiejskich i nie tylko oraz wyrównanie dostępu do kultury fizycznej.

Z przyznanej nam dotacji w wysokości 10 000,00 zł zakupimy sprzęt sportowy, m.in.: bramki i piłki nożne, rakietki do badmintona i lotki, materace, skakanki, hula hop, gokarty dziecięce wraz z kaskami. Opłacimy instruktora sportu oraz specjalistę od kreatywności. Zakupimy nagrody, tj. medale, dyplomy, puchary oraz materiały biurowe. Zabezpieczymy też pewną kwotę na zakup artykułów spożywczych.

Wakacje na sportowo” obejmą swym zasięgiem całą gminę, dlatego podzieliliśmy ją na cztery okręgi:

  1. Miasto Szczuczyn,

  2. Bęćkowo (Bęćkowo, Lipnik, Tarachy, Stare Gutki, Gutki, Skaje, Wólka, Rakowo, Zacieczki),

  3. Niećkowo (Niećkowo, Danowo, Bzury, Niedźwiedzkie, Świdry Awissa),

  4. Dołęgi (Dołęgi, Jambrzyki, Chojnowo, Czarnówek, Załuski, Czarnowo, Mazewo, Brzeźno, Niedźwiadna, Kurki, Sokoły, Koniecki Małe, Koniecki Rostroszewo, Obrytki).

Rozgrywki sportowe odbędą się w dwóch konkurencjach: piłka nożna i tor przeszkód. Poza tym planujemy też gry i zabawy ruchowe.

Rozgrywki rozpoczniemy 01.07.2017 (sobota) w Szczuczynie, gdzie odbędą się też pierwsze eliminacje.

Następne eliminacje odbędą się przy świetlicach wiejskich w Bęćkowie (14-16.07), Niećkowie (28-30.07) i Dołęgach (11-13.08.). Każde z tych spotkań będzie miało podobny przebieg: rozgrywki sportowe, gry i zabawy ruchowe, wyróżnienie zwycięzców, a na zakończenie wspólne ognisko.

Finał rozgrywek sportowych i uroczyste zakończenie „Wakacji na sportowo” nastąpi 18.08.2017 (piątek) na stadionie miejskim przy ul. Sportowej w Szczuczynie.

Zadanie to Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zrealizuje we współpracy z BCK oraz jednostkami OSP z terenu miasta i gminy Szczuczyn. Strażacy zapewnią też opiekę medyczną w czasie wszystkich zawodów sportowych.

Swoim działaniem chcemy przyczynić się do ożywienia świetlic wiejskich i zintegrowania lokalnej społeczności.

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress