Warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród”– projekt Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn”

0

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zawarło w dniu 24.08.2020 umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego na realizację zadania publicznego w zakresie ochrony polskości, pielęgnowania i upowszechniania tradycji narodowej. Jego celem jest przeprowadzenie warsztatów genealogicznych skierowanych do młodzieży, poświęconych odkrywaniu rodzinnego i lokalnego dziedzictwa. W ramach Warsztatów genealogicznych „Skąd nasz ród” młodzież zapozna się z regionalną historią, zasadami tworzenia drzewa genealogicznego i tym samym będzie miała okazję rozpoznania własnej tożsamości. Warsztaty będą podzielone na część wykładową oraz praktyczną. Uczniowie dowiedzą się jaka wartość mają pamiątki rodzinne i czym jest własna historia rodzinna. Zajęcia pozwolą im na zrekonstruowanie wspomnień rodzinnych i ich utrwalenie w ramach planowanego konkursu na pracę o tematyce genealogicznej. Zadanie realizowane będzie w okres od 01.09.2020 do 31.12.2020.

W ramach warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na najlepsze prace o tematyce genealogicznej do którego zostaną zaproszeni również członkowie rodzin uczestników konkursu, co przyczyni się do integracji międzypokoleniowej. Zadanie będzie kończyła wystawa prac konkursowych w siedzibie Centrum Muzealno – Warsztatowego
w Szczuczynie.

Z przyznanej nam dotacji w wysokości 3 000,00 zł zakupimy materiały biurowe potrzebne uczestnikom w celu przeprowadzenia warsztatów, nagrody w konkursie, pokryjemy koszty związane z przeprowadzeniem dwugodzinnych zajęć wykładowo – warsztatowych dla 4 grup oraz organizacji wystawy na zakończenie projektu. Zabezpieczymy też pewną kwotę na promocję projektu i obsługę administracyjno – finansową zadania.

Swoim działaniem chcemy przyczynić się do zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej w zakresie dostępu do edukacji historycznej oraz integracji społeczności lokalnej
i wielopokoleniowej rodzin poprzez wspólne tworzenie prac o tematyce genealogicznej.

Warsztaty genealogiczne „Skąd nasz ród” Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn” zrealizuje we współpracy z Biblioteką- Centrum Kultury w Szczuczynie oraz Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Stowarzyszenie „Nasz Szczuczyn”

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress