Warsztaty językowe „Dialog Pokoleń” w Zespole Szkół w Niećkowie

0

W dniach 19 – 25 lipca 2021 r. w Zespole Szkół w Niećkowie odbywają się tradycyjne warsztaty językowe w ramach projektu „Dialog Pokoleń”, stanowiącego część programu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

W programie warsztatów przewidziane są codzienne poranne sesje naukowe, wyjazdy w teren, spotkania w domach kultury.

W czasie warsztatów, w dniach 21 -22 lipca (pierwszy dzień obrad w Grajewskiej Izbie Historycznej, drugi dzień w zabytkowym dworku w Niećkowie) odbędzie się także konferencja naukowa nt. „Tendencje rozwojowe współczesnej polszczyzny”. Referaty na temat zmian, jakie zachodzą obecnie w języku polskim wygłoszą na niej przedstawiciele 11 ośrodków akademickich i naukowych w kraju – językoznawcy, kulturoznawcy oraz historycy.

Mamy nadzieję, że wspólna debata nad tradycją językową przyczyni się do lepszego zrozumienia istoty języka przez uczestniczących w naszych warsztatach przedstawicieli trzech pokoleń, reprezentujących różne odmiany ludowe i środowiskowe polszczyzny.

Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia są:

  • Towarzystwo Kultury Języka,

  • Instytut Języka Polskiego UW,

  • Fundacja Języka Polskiego,

  • Starostwo Powiatowe w Grajewie.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress