Warsztaty wyjazdowe BCK w Szczuczynie

0

 Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Jednak na użytkowników Internetu czeka mnóstwa zagrożeń i właśnie z tego powodu w dniu 22.03.2018r. spotkaliśmy się z uczniami klasy szóstej i siódmej ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej. Dyskutowaliśmy o zaletach i wadach Internetu, o oszustwach internetowych, o zagrożeniach jakie czyhają na każdego z nas w sieci a także o tym jak zabezpieczać swój komputer przed wirusami komputerowymi. Poruszyliśmy też kwestię ochrony danych osobowych i omówiliśmy kilka sposobów na sprawdzenie wiarygodności internetowych sprzedawców czy innych firm.

    Zaraz po wizycie w Niedźwiadnej udaliśmy się do Rajgrodu odpowiadając na zaproszenie Anny Arciszewskiej – dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie gdzie przeprowadziliśmy warsztaty pt. „Etnografia w niekonwencjonalnym ujęciu” dla uczniów klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie. Dyskutowaliśmy o etnografii a konkretniej o dwóch elementach obecnych i charakterystycznych dla każdej kultury w zależności od kontynentu – muzyce i symbolice kolorów. Rozmawialiśmy o Masajach, Eskimosach, Polakach, Indianach, Amerykanach, Niemcach, Anglikach, itp. Omówiliśmy też tematy, które w każdej kulturze mają różny charakter i są symbolem różnych postaw: tatuowanie, barwienie i kolczykowanie ciała. Rozmawialiśmy też o muzyce, która w zależności od kultury i pokolenia jest zmienna i wiele mówi o charakterze danej społeczności. Nie mogło zabraknąć rozmowy o naszym Szczuczynie i tego co się w nim dzieje i będzie działo. Zaprosiliśmy naszych warsztatowiczów do Szczuczyna z czego mamy nadzieję nie omieszkają skorzystać.

    Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie gości wystawę JASNOWIDZE, którą w BCK w Szczuczynie można było podziwiać przez cały styczeń 2018 roku. Wystawa ta stanowi pokłosie międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci. Stanowi ona zbiór grafik z całego świata a dokładnie z 34 krajów.

Anna Wojsław
Andrzej Kosmowski
BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress