Wąsosz – Misterium Męki Pańskiej

0

Dnia 20 marca br., w niedzielę, Zespół Światowych Dni Młodzieży w Wąsoszu wystawił Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja miała miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Wąsoszu.

Młodzież przygotowywała się do tego przedsięwzięcia ponad  miesiąc, a ich starania nie poszły na marne. Wraz z pomocą swoich rodziców oraz innych osób, które wyciągnęły ku nim pomocną dłoń – przygotowała m.in. scenografię, scenę oraz część kostiumów.

Sztuka młodych aktorów przedstawiała sceny męki Jezusa Chrystusa. To poruszająca historia Syna Bożego, który przelał swą krew za zbawienie i odpuszczenie grzechów ludzkości.

Sami widzowie relacjonują: „Dziś nie musieliśmy wyjeżdżać do teatru… teatr mieliśmy         w Wąsoszu”. Przedstawienie było bardzo realistyczne, a aktorzy stanęli na wysokości zadania i zagrali z wielkim profesjonalizmem.

Podczas przedstawienia odbył się kiermasz  dekoracji wielkanocnych własnoręcznie wykonanych przez  rodziców i młodzież, z którego dochód przeznaczony został na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

 Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali to przedsięwzięcie w większym lub mniejszym stopniu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress