Ważny próg 3204 zł

0

To informacja ważna dla rolników i ich domowników prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Do końca miesiąca osoby podlegające ubezpieczeniu KURS i prowadzące dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą lub współpracujące przy prowadzeniu tej działalności,  zobowiązane są złożyć w Kasie zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona kwota 3204 zł należnego podatku dochodowego z pozarolniczej działalności gospodarczej za poprzedni rok podatkowy.

– Przekroczenie kwoty 3204 zł należnego za 2015 rok podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej w roku 2015, niezachowanie terminu złożenia zaświadczenia lub oświadczenia w KRUS w ustawowym terminie, będzie skutkowało  ustaniem ubezpieczenia od dnia 1 czerwca 2016 r.,  chyba, że nastąpi zaprzestanie prowadzenia działalności gospodarczej w  sposób trwały lub okresowy przed upływem terminu na złożenie oświadczenia lub zaświadczenia – przypomina Elżbieta Swatowska kierownik wydziału ubezpieczeń białostockiego oddziału KURS.

4lomza

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress