Wernisaż „Afiszy przedstawień i koncertów na przełomie XIX i XX wieku w powiecie szczuczyńskim”

0

Wernisaż
„Afiszy przedstawień i koncertów
na przełomie XIX i XX wieku w powiecie szczuczyńskim”

8 września br. w BCK w Szczuczynie odbył się wernisaż „Afiszy przedstawień i koncertów na przełomie XIX i XX wieku w powiecie szczuczyńskim” zorganizowany dzięki Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie i Archiwum Państwowemu w Suwałkach Odział w Ełku. Zainaugurował on cykl wydarzeń przygotowanych przez szczuczyńskie Centrum Kultury z okazji przypadającej w przyszłym roku /2022/ 330 rocznicy nadania praw miejskich dla Szczuczyna.
Na wstępie zebrani zostali zapoznani przez Dyrektora BCK Janusza Siemiona z historią powiatu szczuczyńskiego i miasta Szczuczyna. Prelekcję uzupełniał pokaz slajdów: zdjęć i dokumentów z tamtego okresu. Następnie zebrani obejrzeli wystawę afiszy i plakatów.
W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy Szczuczyna oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Niedźwiadne wraz z opiekunkami. Gościem honorowym wystawy była Pani Anna Bus Kierownik Oddziału Archiwum Państwowego w Suwałkach Oddział w Ełku.
Wystawę można oglądać w holu BCK /I piętro/ do 31 grudnia 2021 roku.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski BCK

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress