Wernisaż prac lokalnych artystów

0

WERNISAŻ PRAC LOKALNYCH ARTYSTÓW – SZCZUCZYN

W dniu 16 stycznia 2023 roku w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyło się otwarcie wystawy: Pomaluj swój świat „Paleta lokalnych artystów” na którą składają się prace autorstwa Pań: Lidii Pieścik i Olgi Sokołowskiej oraz Pana Andrzeja Borusiewicza. Wystawę rozpoczął krótkim wprowadzeniem Janusz Siemion Dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie oraz autorzy wystawianych prac.
Lidia Pieścik – od lat zafascynowana jest malarstwem i rękodziełem. W pełni swej pasji poświęcić się mogła po przejściu na emeryturę. W jej malarstwie dominują pejzaże, zwierzęta i martwa natura, a z rękodzieła makramy oraz różne formy wykonane haftem i plecionki z koronki.
Olga Sokołowska – pochodzi z Białorusi. Od najmłodszych lat maluje. Zafascynowana jest mitologią i fantastyką. Wśród jej prac znajduje dużo portretów wykonanych ołówkiem. Pani Olga jest absolwentką wydziału prawa Uniwersytetu w Mińsku i posiada tytuł „Magistra Prawa”. Od kilku miesięcy mieszka w Szczuczynie które jej się podoba i planuje zamieszkać tu na stałe.
Andrzej Borusiewicz – lokalny artysta i malarz, który od lat wystawia swe prace na festynach rękodzieła m.in.: w klasztorze w Wigrach, Białymstoku, Nidzicy czy Gdańsku. W jego malarstwie dominuje pejzaż podlaski, a w rzeźbach motywy religijne i płaskorzeźby ptaków.
Otwarcie wernisażu zgromadziło liczne grono przybyłych gości, którzy z entuzjazmem podziwiali różne formy dzieł malarskich, koncepcje, przekaz i barwę. Zainteresowanie wzbudzały eksponowane płaskorzeźby.
Wszyscy którzy przybyli na wernisaż nie żałowali czasu, który poświęcili na kontakt z „wyższą kulturą” – malarstwem i rzeźbą.
W trakcie spotkania można było nabyć wystawiane prace.

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie zaprasza do obejrzenia wystawy w godzinach pracy instytucji do końca lutego 2023 roku.

Tekst i foto: Andrzej Szabelski/Anna Chmielewska

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x