Wesprzyjmy naszych druhów w plebiscycie Gazety Współczesnej

0

Na dzień 24 września nasi druhowie Robert Łepkowski i Michał Kaliszewski biorący udział w plebiscycie Gazety Współczesnej na strażaka roku 2016 z PSP oraz OSP zajmują trzecią pozycję. Przez prosty gest, jakim jest wysłanie sms okażmy im wdzięczność, za ich poświęcenie i ciężką pracę na rzecz całej społeczności lokalnej i nie tylko.

Aby oddać głos na druha Roberta Łepkowskiego należy wysłać SMS o treści strazakgw.13 na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

Aby oddać głos na druha Michała Kaliszewskiego należy wysłać SMS o treści ochotnikgw.26 na numer 72355 (koszt 2,46 zł).

robert-l-3Robert Łepkowski strażak z PSP w Grajewie, a zarazem prezes naszej jednostki OSP w Szczuczynie jest strażakiem od 18 lat. Jak sam mówi: „zostałem strażakiem, ponieważ ten zawód odzwierciedla moją naturę, dlatego że lubię pomagać ludziom. Uważam, że jest to bardziej powołanie niż zawód, mimo że brzmi to trochę jak wytarty frazes. Nie można go wykonywać dobrze bez odrobiny pasji oraz dużej dozy empatii w stosunku do drugiego człowieka. Jeżeli to wszystko w czasie działania przynosi pozytywny efekt to satysfakcja z tego jest ogromna i tylko dla niej warto to robić. Jest to trudne i niebezpieczne zajęcie, wymaga ciągłego doskonalenia swoich umiejętności, jednak daje dużo satysfakcji. Nie traktuję tego co robię jako pracę, a zdecydowanie jako służbę. Przenosi się to do pracy społecznej, której poświęcam wolny czas uczestnicząc w działaniach OSP KSRG Szczuczyn.

Osobiście za swój największy sukces uważam uzyskanie dyplomu ratownika medycznego i zdobycie przez to większej wiedzy oraz umiejętności pozwalającej mi na sprawniejsze udzielnie pomocy poszkodowanym. O porażce trudno jest mówić w kategorii konkretnego zdarzenia. Porażka to każda sytuacja w której wysiłki ratownika okazują się nieskuteczne.

Nie czuję się kimś szczególnym, tak jak moi koledzy staram się jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki”.

michlMichał Kaliszewski strażak z OSP w Szczuczynie z prawie 5 letnim stażem, jak twierdzi: „w zawodzie strażaka, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla jednych będzie to adrenalina, dla innych samorealizacja, ktoś inny znajdzie zadowolenie z możliwości niesienia pomocy innym, lub po prostu przyjaźń. Dla mnie to pasja. Znajduję tam (prawie) wszystko. Od najmłodszych lat wpajano mi, że słabszym i potrzebującym należy pomagać. Przynależność do jednostki OSP Szczuczyn pozwala na realizację tych zasad. Bycie strażakiem rozwija empatię, uczy współpracy, zacieśnia przyjaźnie, rozwija poczucie odpowiedzialności za siebie i innych. W Szczuczyńskiej jednostce OSP nie mam kolegów – MAM BRACI. (Czasem jakąś siostrę).

Każda akcja, w której jesteśmy w stanie uratować czyjeś życie lub dobytek jest sukcesem. Gorycz porażki przychodzi wtedy, gdy mimo podjętych działań, na ratunek jest już za późno”.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress