Wieści z gimnazjum

0

Internet zrewolucjonizował wiele dziedzin ludzkiego życia. Jako narzędzie pracy i rozrywki stał się niezbędny w większości firm, instytucji, organizacji, domów. Umożliwia wszechstronną komunikację i ułatwia kontakty niwelując ograniczenia przestrzenne.  Ułatwia naukę i rozwijanie zainteresowań. Sieć jest bankiem informacji ze wszystkich dziedzin dostępnym każdemu zainteresowanemu.

Jednak z używaniem Internetu wiążą się potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób najmłodszym jego użytkownikom. Dostępność do wszelkiej wiedzy traci swój sens w obliczu faktycznego braku kontroli nad zamieszczanymi w Internecie treściami.

Zdając sobie sprawę z tego, że gimnazjaliści również są narażeni na zagrożenia płynące z wirtualnej rzeczywistości Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie zorganizowało dla swoich uczniów warsztaty „Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznościowych” , które prowadziła pani psycholog z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. Mamy nadzieję, że zwiększyła się wiedza i świadomość młodzieży w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress