Wieści z „GWIAZDY”

0

GWIAZDA TRZECIA W POLSCE ZA 2015 ROK

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku w Chełmie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny młodziczek w zapasach w stylu wolnym i młodzików w stylu klasycznym. Odbyły się tam również Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet. W „młodzieżówce” woj. podlaskie było reprezentowane przez trzy zawodniczki- wychowanki „GWIAZDY”: Annę Czyżyńska, Monikę Gryczan oraz Karolinę Drobińską. Wszystkie dołożyły po 3 cegiełki do punktacji we współzawodnictwie sportu dzieci i młodzieży zajmując odpowiednio: Monika Gryczan 7 miejsce w kat. do 60kg, Anna Czyżyńska 8 miejsce w kat. do 69kg i Karolina Drobińska reprezentująca obecnie UAKS „PODLASIE” Białystok 8 miejsce w kat. do 48kg. Dobrze spisali się również przedstawiciele „GWIAZDY” wśród klasyków, gdyż zajęli 8-9 miejsce drużynowo na 29 startujących klubów. Najlepiej powalczyli Krystian Pawłowski, który zdobył złoty medal w kat. do 66kg, medal koloru brązowego wywalczył Paweł Chrostowski w kat. do 85kg, a Wiktor Bobrowski walcząc z kontuzją zajął ostatecznie 7 miejsce w kat. do 59kg. Dziewczęta natomiast jak zwykle pokazały, że trzeba się z nimi liczyć. Na 28 startujących ekip zajęły na tym turnieju drugie miejsce ustępując jedynie ekipie „SUPLESU” Wierzbica, a wyprzedzając ekipę „ZNICZA” Podzamcze. Indywidualnie dziewczęta w tym turnieju zajęły: Agnieszka Dzięgielewska – pierwsze miejsce w kat. do 67kg, Magdalena Bagińska- drugie miejsce w kat. do 67kg, Emilia Bagińska- drugie miejsce w kat. do 57kg, Łucja Ostaszewska- trzecie miejsce w kat. do 37kg, Oliwia Ostaszewska- piąte miejsce w kat. do 32kg, Renata Gutowska- piąte miejsce w kat. do 37kg, Ewelina Gąsiewska- piąte miejsce w kat. do 44kg, Oliwia Żebrowska- piąte miejsce w kat. do 52kg, Kinga Zielińska – jedenaste miejsce w kat. do 48kg. Informacją dnia, było podsumowanie współzawodnictwa za 2015 rok wśród młodziczek w rywalizacji Uczniowskich Klubów Sportowych, gdyż okazało się, że dziewczęta wywalczyły dla Szczuczyna 3 miejsce. Warto zauważyć, że wychowawcą od strony sportowej większości żeńskiej ekipy „GWIAZDY”  jest obecny dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej – Krzysztof Grunwald, szkoły, gdzie akcja „STOP ZWOLNIENIOM Z W-F” nie jest prowadzona, gdyż nie ma takiej potrzeby. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.