Wieści z SP w Szczuczynie

0

Szkoła Podstawowa w Szczuczynie w SKO zdobyła I miejsce w regionie

    Szkoła Podstawowa w Szczuczynie prowadzi współpracę z Bankiem Spółdzielczym w naszym mieście, którego prezesem jest Pan Mirosław Rainko. Tak aktywna współpraca rozpoczęła się w 2004 roku, gdyż wtedy powstała Szkolna Kasa Oszczędności w naszej szkole, której patronem jest BS. 

    Pan Rainko jako przedstawiciel banku udziela pomocy w  prowadzeniu SKO, bierze udział we wszystkich uroczystościach szkolnych, sponsoruje nagrody na koniec roku szkolnego i za udział w konkursach o tematyce oszczędzania.

    W tym roku szkolnym Bank rozwinął dotychczasowy program SKO o nowoczesną formę edukacji finansowej dla dzieci pod hasłem „TalnetowiSKO” i ogłosił konkurs pod hasłem „Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym”.

    W ramach programu prowadziliśmy bloga SKO „Talentowisko” (www.talentowisko.pl ), kronikę SKO, organizowaliśmy konkursy i quizy, a dzieci:

– dokonywały systematycznych wpłat na książeczkę oszczędnościową w Banku Spółdzielczym w Szczuczynie,
– brały udział w konkursach o tematyce oszczędzania, w quizach, rozwiązywały krzyżówki, pisały dyktanda,
– organizowały kiermasze, loterie, wystawy,
– przygotowywały przedstawienia promujące oszczędzanie,
– brały udział w zbiórce baterii i makulatury, w akcjach charytatywnych „Góra Grosza”

    Nasze SKO przystąpiło do tego programu i konkursu. Za aktywną działalność zajęliśmy I miejsce na etapie  regionalnym. Szkoła w nagrodę otrzymała 2000zł na zakup pomocy naukowych.

Opiekunowie SKO: Maria Szurna i Barbara Milewska


logoSzkoła Podstawowa w Szczuczynie w roku szkolnym 2014/2015 przystąpiła do II edycji programu Mistrzowie Kodowania. Zajęcia w języku scratch prowadzili pani Sylwia Sulewska i pan Artur Dobrzycki.

Program ten organizowany jest przy udziale Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Samsung Electronics Polska. Patronat nad projektem objęły Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji.

Program Mistrzowie Kodowania uczy programowania, które ma na celu rozwijanie w dzieciach umiejętności analitycznego i kreatywnego myślenia. W dzisiejszych czasach są one niezbędne nie tylko specjalistom, ale wszystkim młodym ludziom – przyszłym pracownikom. Mistrzowie Kodowania to nowa inicjatywa w polskich szkołach. Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne, sprawia, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować własne projekty i wykorzystywać je dla własnych potrzeb.

Za udział w programie szkoła otrzymała certyfikat.

20150625_104803

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x