Wieści ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie

0

Dzień Dziecka 

    1 czerwca uczniowie klas III, IV i V Szkoły Podstawowej w Szczuczynie uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez SM MLEKPOL w Grajewie. Przy wspaniałej pogodzie dzieci miały możliwość skorzystania z wielu atrakcji, m.in. dmuchawców, warsztatów kulinarnych, plastycznych, gier i zabaw sportowych, konkursów.

    W imieniu uczestników dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej MLEKPOL za wspaniałą zabawę i miło spędzony  czas.

Zielona Szkoła 

    1 czerwca 2015r. w Dniu Dziecka uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczuczynie z klas IV – VI pojechali na trzydniowy wypoczynek i naukę w Zielonej Szkole. Przebywaliśmy w pensjonacie „Żabinka”, który znajduje się w uroczej miejscowości w gminie Kruklanki.

    Mieszkaliśmy w komfortowych warunkach. Każdy pokój miał łazienkę. Do naszej dyspozycji była też duża świetlica z telewizorem i kominkiem. Na posiłki: śniadania, obiady i kolacje schodziliśmy do stołówki, piętro niżej.

    Dnie spędzaliśmy na zabawach. Chłopcy i dziewczęta z zapałem grali na olbrzymim boisku w piłkę nożną. Nie stroniliśmy od koszykówki i siatkówki. Do tych gier były również specjalne boiska. Chodziliśmy na wycieczki przyrodnicze, robiliśmy zakupy w pobliskim wiejskim sklepiku.

    Dużo emocji dostarczyły nam warsztaty: garncarskie i kulinarne. Lepiliśmy z gliny przedmioty codziennego użytku. Zostaną one wypalone i dostarczone do naszej szkoły w najbliższym czasie. Umiemy też upiec czeburieki, bardzo smaczne danie. Sporządzać je nauczyła nas pani z Ukrainy.

    Pobyt w Kruklankach był wspaniały. Za rok na pewno tam pojedziemy!

 

Wycieczka do Jurajskiego Parku Dinozaurów 

    9 czerwca 2015 r. uczniowie kl. II a i II b Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wybrali się do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach.To wspaniałe miejsce pozwoliło przenieść się na chwilę w czasie, wiele milionów lat wstecz, wypocząć i dobrze się zabawić. Była to niezapomniana przygoda spotkania się oko w oko z wielkimi gadami. Uczniowie zobaczyli jak wyglądały i żyły dinozaury w przeszłości, a także skorzystali z wielu atrakcji m.in. z basenu z łódkami, z autodromu, parku linowego, karuzeli ,, Pająk” i wielu innych. Szczęśliwi i pełni wrażeń wrócili do domu. Przewodnikami wycieczki były wych. M. Łepkowska i M. Tarnacka.

Igrzyska powiatowe w trójboju.

    13.06.2015 w Grajewie odbyły się Igrzyska powiatowe w trójboju. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców z klas czwartych. Były to pierwsze oficjalne zawody międzyszkolne tych uczniów. Obie ekipy spisały się znakomicie, gdyż zajęły miejsca na podium – dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy III miejsce.

Gratulacje !

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x