WISSA – FINISHPARKIET 3:1

0

W VII kolejce rozgrywek w Szczuczynie doszło do niespodzianki. Wissa pewnie wygrała z drużyną Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie 3 : 1, która nie kryje swych aspiracji walki o II ligę.
W pierwszej połowie dominowali goście, którzy często gościli pod bramką Wissy i mieli kilka dobrych okazji do zdobycia bramki. W 13 minucie Adrian Świątek dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne gdzie głową celnie strzela Damian Kostkowski i jest 1:0 dla gości. Po wznowieniu gry w polu karnym gości Michał Miller fauluje Tomasza Kiljańczyka i sędzia dyktuje rzut karny. Strzela Kamil Wojtkielewicz. Bramkarz gości broni strzał i dobitkę strzelca.
Po przerwie drużyna Wissy zaczęła coraz częściej atakować. W 61 minucie po rzucie rożnym Wojtkielewicza najwyżej w polu karnym wyskakuje Radosław Guzowski i głową kieruj piłkę do siatki. Siedem minut później Wissa wychodzi na prowadzenie po strzale Michała Poducha. Kilka minut później Oleksander Berezovskyi strzela po ziemi z ponad 20 m i zdobywa trzecią bramkę.
WISSA SZCZUCZYN – FINISHPARKIET NOWE MIASTO LUBAWSKIE 3:1 (0:1).
Bramki: Wissa – 61` Radosław Guzowski, 68`Michał Poduch, 74` Oleksander Berezowskyi 74; Finishparkiet – 13` Damian Kostkowski.
WISSA: Jabłoński – P. Marcinkiewicz, Berezowskyi, Guzowski, Lisowski, Wojtkielewicz, Kiljańczyk (85` Nikitin), Citko, Łapiński (46` Poduch), Mleczek, Firańczyk (57` Zambrowski).
FINISHPARKIET: Czapla – Domżalski (Głowacki), Szewczyk, Stankiewicz, Kostkowski, Kuciński, Bartosiak (46` Zawiska), Kajca, Wieczorek (67` Czapa), Miller, Świątek (46` Kowalski).
Żółte kartki: Wissa – Wojtkielewicz, Zambrowski, P. Marcinkiewicz; Finishparkiet – Szewczyk, Stankiewicz, Miller.
Sędziowali: Konrad Lewończuk oraz Paweł Kostko i Paweł Herbst (KS Podlaskiego ZPN).
Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski