Wissa- Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2015/2016

0
  • Sezon 2014/2015 szczuczynianie zakończyli na pierwszej pozycji IV ligi. W realiach szczuczyńskiej piłki wynik z poprzedniego sezonu powinien zostać uznany za ogromny sukces podopiecznych trenera Kamila Wojtkielewicza, który od ponad roku jest grającym szkoleniowcem Wissy. Czerwono – zieloni do sezonu 2015/2016 mieli przygotowywać się w roli beniaminka rozgrywek. Reforma rozgrywek III ligi sprawiła, że wszystkie drużyny z grupy podlasko–warmińsko-mazurskiej dokonały solidnych wzmocnień. Również Wissa nie zasypywała gruszek w popiele i gracze którymi wzmocnili się szczuczynianie dawali nadzieję, że również w tym sezonie zajmiemy czołowe lokaty. Pomimo trudnych warunków, w jakich przychodzi szczuczynianom działać, grać i trenować, widoczny jest ciągły rozwój organizacyjny i sportowy klubu. Jako beniaminek III ligi i klub z dużo skromniejszymi możliwościami finansowymi, w porównaniu do większości drużyn rywalizujących w tej klasie rozgrywkowej, ekipa Wissy okazała się rewelacją rundy. Trener przyznał, że przed rozpoczęciem rozgrywek nie spodziewał się tak dobrego wyniku, zaznaczył jednak, że ogromne znaczenie dla osiągniętego rezultatu miał fakt, że jego zawodnicy w każdym meczu grali z pełnym poświęceniem. Zaznaczył także, że w obecnej ekipie Wissy nie ma gwiazd, jest za to zgrany, pracujący w dobrej atmosferze kolektyw. Zgodnie z jego zapowiedziami wyciągnął on wnioski z udanej rundy wiosennej poprzedniego sezonu i w tym roku jego drużyna miała grać całkiem inny futbol niż na wiosnę. W składzie drużyny natomiast nastąpiły duże zmiany. Zespół opuścili podstawowi na wiosnę gracze: Rafał Sosnowski (Sparta Szepietowo), Mateusz Mierzejewski i Kamil Lipiński (MKS Ełk), a Andrzej Doliwa (koniec kariery). Skład Wissy zasilili natomiast Adrian Citko , Michał Poduch, Adian Mleczek, Marcin Gałązka, Marcin Firańczyk, Dawid Jabłoński. Szczuczynianie w trakcie przygotowań do sezonu rozegrali kilka meczów kontrolnych w których padały następujące wyniki:
    • Wissa Szczuczyn– Rominta Gołdap 2:2
    • Wissa Szczuczyn – Orzeł Kolno 7:1
    • Wissa Szczuczyn – Sparta Szepietowo 1:0
    • Wissa Szczuczyn – Tur Bielsk Podlaski 1:2
    • Wissa Szczuczyn – Śniardwy Orzysz 5:2
    W sobotę 8 sierpnia nastąpił długo wyczekiwany początek rozgrywek. Na swoim boisku Wissa podejmowała Concordię Elbląg. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Mateusz Zambrowski i Wojciech Łapiński. Zielono – czerwoni w tym meczu zaprezentowali się bardzo dobrze. W spotkaniu tym od pierwszej minuty zadebiutował bramkarz Dawid Jabłoński. Po dwóch kolejkach szczuczynianie na swoim koncie mieli 6 punktów. W trzeciej kolejce na stadion przy ul.Sportowej przyjechała drużyna Warmii Grajewo, pomimo dużej przewagi drużyny Wissy, trzy punkty pojechały do Grajewa. Szczuczynianie w tym spotkaniu stracili 3 punkty. Styl gry Wissy w tym meczu był jednak daleki od oczekiwań. Przed zamknięciem okienka transferowego do zespołu dołączył z Olimpii Zambrów napastnik Michał Poduch. Wissa po 19 kolejkach III Ligi zajmuje 9 pozycję z dorobkiem 28 oczek. Na swoim koncie zapisała 8 zwycięstw, 4 remisy oraz 7 porażek. Bilans meczów u siebie jak i na wyjazdach jest bardzo podobny. Na swoim stadionie Wissa wygrała 4 mecze, 1 zremisowała i 5 przegrała. W wyjazdowych potyczkach szczuczynianie czterokrotnie wygrywali, trzykrotnie remisowali i dwa razy schodzili pokonani. Wissa tej jesieni zdobyła 29 bramek tracąc 28. Najlepszym strzelcem w barwach Wissy był Michał Poduch, który zdobył 6 goli. Pięć trafień na swoim koncie zaliczył Adrian Mleczek oraz trzy Wojciech Łapiński. Zawodnikiem, który zaliczył najwięcej minut na boisku był Aleksander Berezovskyi, który w każdym z 19 spotkań spędził pełne 90 minut na boisku. Podstawowymi graczami w tej rundzie byli ponadto Mateusz Zambrowski (1569 minut), kapitan drużyny Radosław Guzowski (1419 minuty), Mateusz Lisowski (1620 minut) ,Adrian Citko (1443 minuty),Adrian Mleczek (1448 minut) , Przemysław Marcinkiewicz (1085 minut), Michał Poduch (1141 minut). Ten ostatni przez kibiców szczuczyńskiej drużyny został wybrany najlepszym graczem rundy jesiennej. Najwięcej żółtych kartek uzbierał w tej rundzie Dawid Jabłoński (5 kartek). Jedną kartkę mniej dostali Tomasz Kiljańczyk, Kamil Wojtkielewicz, Mateusz Lisowski i Adrian Citko. Czerwono kartkę w barwach Wissy tej jesieni otrzymał tylko Dawid Jabłoński (w efekcie dwóch żółtych kartek). Mankamentem do poprawy jest gra naszej drużyny w meczach u siebie, gdzie zdobyliśmy tylko 12 z 30 pkt.
    Wydaje się, że w rundzie wiosennej ta sama grupa zawodników będzie wciąż decydować o obliczu gry Wissy i powalczy o utrzymanie III ligi. Łatwo nie będzie. Podobny cel ma każdy rywal zielono-czerwonych, a wśród piłkarzy grających na tym szczeblu są przecież tak doświadczeni zawodnicy jak Adrian Citko, Kamil Wojtkielewicz, Michał Poduch. Niestety, nasza młodzież często nie radzi sobie z doświadczonymi rywalami i wyraźnie brakuje w Wissie takiego zawodnika jakim był Andrzej Doliwa, który umiał pokierować grą obronną i wprowadzał spokój w poczynania młodszych kolegów.
    Podsumowując występy zielono – czerwonych: jesień w sezonie 2015/2016 nie była zła, ale również nie można się nią zachwycać. W kilku pojedynkach (m.in. Warmią Grajewo, Granicą Kętrzyn czy Startem Działdowo) szczuczynianie mogli i powinni zdobyć więcej punktów. W tej chwili nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na poprawę gry drużyny. To, jak wierzą kibice, powinno nastąpić już na wiosnę.

Źródło: wissa szczuczyn