Wizyta delegacji Powiatu Grajewskiego w Równem na Ukrainie

0

Samorządy z pomocą dla miasta Równe na Ukrainie

W dniach 14-16 stycznia 2024 r. delegacja Powiatu Grajewskiego w osobach:

– Pani Maria Jasińska – Skarbnik Powiatu Grajewskiego,

– Pani Lidiya Shevchuk – nauczyciel jęz. angielskiego w Zespole Szkół w Niećkowie,

złożyła wizytę w Równem na Ukrainie. Władze miasta oraz dyrekcja Komunalnego Przedsiębiorstwa Niekomercyjnego „Szpital Miejski Nr 2” Rówieńskiej Rady Miejskiej zaprosiły Pana Waldemara Remfelda, Starostę Grajewskiego oraz samorządowców z terenu naszego powiatu do złożenia wizyty celem sprawdzenia wykorzystania otrzymanej różnorodnej pomocy humanitarnej, w tym nowego agregatu prądotwórczego, który został ufundowany przez Powiat Grajewski i lokalne samorządy: Gminę Wąsosz, Gminę Rajgród, Gminę Radziłów, Gminę Szczuczyn, Gminę Grajewo i Miasto Grajewo.

Delegacja została przyjęta w ratuszu miejskim przez władze miasta Równe, a po oficjalnych rozmowach strony wzajemnie wymieniły się upominkami i pamiątkami regionalnymi. Rozmowy tłumaczył pracownik Rówieńskiej Rady Miejskiej, we współpracy z Panią Lidiyą Shevchuk, która zna biegle cztery języki (ukraiński, angielski, rosyjski i polski).

Następnie przedstawiciele Komunalnego Przedsiębiorstwa Niekomercyjnego „Szpital Miejski Nr 2” Rówieńskiej Rady Miejskiej: Panowie Dyrektorzy, Naczelna Pielęgniarka oraz Główna Księgowa zaprezentowali pomieszczenie zbudowane pod potrzeby posadowienia agregatu prądotwórczego
i specjalne instalacje przyłączeniowe oraz oprowadzili delegację po szpitalnych obiektach.
Na zakończenie wizyty delegacja Powiatu Grajewskiego złożyła kwiaty na mogiłach żołnierzy poległych w czasie trwającej wojny.

Władze miasta i szpitala przekazały wyrazy ogromnej wdzięczności i podziękowania dla mieszkańców i firm oraz wszystkich władz samorządowych z terenu powiatu grajewskiego za okazywane wsparcie od początku wybuchu wojny.

Więcej zdjęć dostępna jest na profilu facbook’a Powiatu Grajewskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress