Wizyta robocza na Dworze w Niećkowie i w Grajewskim Centrum Edukacji Obronnej

0

Starosta Grajewski Waldemar Remfeld wraz z Naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Małgorzatą Cybulą odwiedzili dzisiaj dwa miejsca, w których prowadzone są prace remontowo-budowlane.

Pierwsze z nich to zabytkowy Dwór w Niećkowie, w którym prace realizowane są dzięki uzyskanemu dofinansowaniu na rewaloryzację Dworu w Niećkowie – zwycięzcy pilotażu konkursu „Nasz Zabytek” organizowanego przez Fundację Most the Most w województwie podlaskim w wysokości 1 mln. zł oraz środków własnych Powiat Grajewskiego w wysokości 900 tys. zł.

Aktualnie po wymianie elementów dachu, które nie nadawały się do dalszego użytkowania, położono nowe, zgodne z zaleceniem konserwatora zabytków dachówki po stronie frontowej budynku oraz rozpoczęto układanie po drugiej ze stron. Wymienione zostały wszystkie okna znajdujące się na poddaszu: okna dachowe w lukarnach oraz w szczycie budynku. Wewnątrz po wyburzeniu ścian zmieniono układ pomieszczeń zgodnie z projektem i przeniesiono klatkę schodową w inne miejsce, poprzez co zabytek nabrał przestrzeni. Na poddaszu w części pomieszczeń wykończono już ściany i sufity, w drugiej zaś kładzione są płyty karton gips.

Drugim miejscem natomiast jest stara sala gimnastyczna Zespołu Szkół Nr 2 im. 9. PSK w Grajewie, która po zakończonym remoncie będzie pełnić funkcję Grajewskiego Centrum Edukacji Obronnej. Znajdą się w nim strzelnice (multimedialna i pneumatyczna).

W budynku wymieniono dach, okna i drzwi, zmieniono układ ścian wewnętrznych na potrzeby przyszłego użytkowania oraz wykonano większość z robót zewnętrznych. Prace, które są prowadzone wewnątrz, to wykańczanie ścian, montaż elementów instalacji grzewczej i elektrycznej, czy montaż elementów instalacji sanitarnej.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 4 mln 250 tys. zł, na które składają się dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 900 tys. zł, dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach projektu „Sportowa Polska” w wysokości 2.123.800 zł oraz wkład własny Powiatu Grajewskiego.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x