Wizyta robocza na modernizowanej drodze powiatowej

0

Wczoraj, 4 lipca 2024 r., przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Grajewie w osobach Wicestarosta Grajewski Maria Gwiazdowska i Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Małgorzata Cybula wraz z Inspektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie Jarosławem Olszewskim odbyli wizytację jednej z obecnie realizowanych inwestycji drogowych. Mowa tu o zadaniu pn. „Rozbudowa DP nr 1822B na odc. Żebry – Bukowo Duże – Wiązownica”, którego wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. w Suwałkach.

Na zdjęciach widoczne są prace, prowadzone na przepuście drogowym nad ciekiem wodnym, polegające na wzmocnieniu nośności podłoża za pomocą tzw. materacy wykonanych z kruszywa łamanego. Na wybranych odcinkach zadania realizowane są także roboty związane z poszerzeniem korpusu drogowego i przygotowywaniem podłoża pod wykonanie stabilizacji. W ramach zadania rozbudowane zostaną odcinki drogi o łącznej długości ok. 6800 m.

Powyższe przedsięwzięcie jest jednym z największych obecnie prowadzonych przez Powiat. Całkowity koszt to ponad 16 mln 740 tys. zł. Kwota 9 982 512,27 zł to dofinansowanie pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Pozostały koszt pokryty będzie ze środków własnych budżetów Powiatu Grajewskiego, Gminy Wąsosz i Gminy Radziłów.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress