Wizyta zuchów z 5 Gromady Zuchowej „Srebrne Lwiątka” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie

0

W związku z przypadającą dziś rocznicą agresji sowieckiej na Polskę (17 wrzesień 1939r.) oraz Dniem Sybiraka gościliśmy w Bibliotece Miejskiej w Szczuczynie zuchów z 5 Gromady Zuchowej  „ Srebrne Lwiątka” ze Szkoły Podstawowej w Szczuczynie wraz z drużynową phm. Marią Jaworowską. Młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć  w lekcji historii i obejrzeć wyeksponowaną w bibliotece wystawę pt. „Sybiracy. Deportacje obywateli polskich w głąb ZSRS (1939-1941)” po której oprowadził ich kierownik biblioteki Janusz Siemion, rozszerzając  informacje zawarte na tablicach własnymi słowami. Następnie Zuchy obejrzały w sali komputerowej film edukacyjny, na którym wysłuchały relacji świadków tamtych wydarzeń.

Na zakończenie drużyna phm. Marii Jaworowskiej wraz z kierownikiem biblioteki udali się na cmentarz, gdzie zapalili na symbolicznym grobie Sybiraka znicze. Uprzątnęły również grób żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej  na którym zapalili też znicze.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress