Wnioski o przyznanie „Wsparcia na przystępowanie do systemów jakości” można składać od 1 grudnia w Agencji Rynku Rolnego

0

Ruszył kolejny mechanizm pomocowy finansowany z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Jest nim poddziałanie „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości”. Wnioski o przyznanie pomocy można składać od 1 grudnia 2015 r. do 29 stycznia 2016 r. w oddziałach terenowych Agencji Rynku Rolnego. Do zadań ARR będzie należało przeprowadzenie naboru, ocena wniosków o pomoc, wydanie decyzji o jej przyznaniu oraz weryfikacja prawidłowego wykorzystania wsparcia. Natomiast Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie odpowiedzialna za wypłacenie przyznanej pomocy.

Z takiej pomocy mogą skorzystać rolnicy aktywni zawodowo, którzy wytwarzają produkty przeznaczone bezpośrednio lub po przetworzeniu do spożycia przez ludzi, zgodnie z unijnymi, czy krajowymi systemami jakości żywności.

Wysokość pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” waha się od 1470 zł do 3200 zł i zależy od tego, który z systemów zdecyduje się wdrożyć rolnik. W ramach takiej pomocy można również otrzymać dofinansowanie na pokrycie kosztów składek wynikających z uczestnictwa w grupach producentów rolnych. Maksymalna wysokości takiego wsparcia nie może przekroczyć rocznie 1500 zł. Możliwe jest także uzyskanie pomocy finansowej na zakup specjalistycznych publikacji, związanych z prowadzeniem produkcji w zakresie systemu jakości, którego dotyczy wniosek o przyznanie pomocy. Limit takiego wparcia nie może przekroczyć 250 zł rocznie. Natomiast rolnicy zajmujący się integrowaną produkcją roślinną mogą dodatkowo uzyskać rocznie do 250 zł dofinansowania na zakup pułapek feromonowych, barwnych i lepowych.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.arr.gov.pl/wsparcie-na-przystepowanie-do-systemow-jakosci

Źródło:armir.gov.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress