Wolontariusze dla WOŚP 2021 w Szczuczynie

0

Tegoroczny 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był inny niż zwykle i mimo pandemii udało się zorganizować piękną zadymę w środku zimy, a mieszkańcy Szczuczyna po raz kolejny otworzyli swoje serca.

W niedzielny poranek (31.01.2021r.) wolontariusze zarejestrowani w sztabie #5336 Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie spotkali się w bibliotece na odprawie ze służbami mundurowymi: mł. asp. Jackiem Smaługą i sierż. sztab. Krzysztofem Trzonkowskim, którzy poinstruowali młodzież w kwestii zasad zachowania bezpieczeństwa podczas zbiórki środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uśmiechnięci i trochę przejęci wolontariusze ruszyli ulicami Szczuczyna, kwestowali pod szczuczyńskim kościołem a także pod kościołem w Niedźwiadnej zbierając środki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn okazali ogromne wsparcie wolontariuszom nie tylko w formie pieniężnych datków. Moc uśmiechów i ciepłych słów przez cały dzień dopingowała wolontariuszy. Niezmiernie cieszy fakt, że 29 Finał wspierali także ci najmłodsi, którzy na paluszkach wspinali się aby sięgnąć puszkę, aby dorzucić coś od siebie, aby dorzucić datek na ratowanie innych dzieci, swoich rówieśników. To jest wspaniały gest. Bezdyskusyjnie!

Niedzielna zbiórka WOŚP była też okazją do spotkania z Gwiazdą BCK, która przykuwała uwagę swoim uśmiechem, jakże uroczymi „oczyskami”, szerokim uśmiechem i tanecznymi figurami.

Wolontariusze co rusz sygnalizowali: „Kończą się nam serduszka, prosimy o więcej”. To jeden z dowodów jak licznie ich wspieraliście. Serduszko – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli WOŚP – w niedzielę, w Szczuczynie, gdziekolwiek się nie obejrzeć można było bez trudu zobaczyć. Na samochodach, czapkach, na kurtkach, butach, rowerach, torebkach …

Byli też tacy, którzy dzwonili do siedziby sztabu pytając:

Chcę coś dorzucić od siebie na rzecz Orkiestry. Można do Was wpaść?”

Mimo pandemii, mimo ograniczeń, mimo reżimu sanitarnego wspólnie potrafiliśmy stanąć pod sztandarem WOŚP. Zagrać razem, zagrać z radością. Udało się nam – dzięki Wam!

Po podsumowaniu tegorocznej zbiórki wolontariuszom

udało się zebrać łącznie 5043, 32 zł (+ 2 euro).

Łączna kwota jaka wpłynęła do e-Skarbonki

Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie to 780 zł.

Dziękujemy wolontariuszom:

Oldze Koniecko, Agacie Koniecko, Julicie Żebrowskiej, Julii Łaguna, Dawidowi Konopka, Klaudii Konopka, Sebastianowi Rydzewskiemu, Bartłomiejowi Chmielewskiemu, Kamili Skrodzkiej, Julii Skrodzkiej, Lenie Galińskiej, Zuzannie Krystowczyk, Kornelii Witkowskiej, Julii Trzonkowskiej, Natalii Kaliszewskiej oraz ekipie „Cafe Park” w Szczuczynie za zaangażowanie, optymizm, uśmiech i otwarte serducha!

DOBRA ROBOTA!

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli wolontariuszy!

Po zakończeniu kwestowania wolontariusze udali się na zasłużony odpoczynek aby o godzinie 20:00 tego samego dnia udać się na spacer w rejon Nowego Parku w Szczuczynie gdzie odbył się pokaz sztucznych ogni „Światełko do nieba” staraniem Urzędu Miejskiego w Szczuczynie a zabezpieczony przez strażaków OSP Szczuczyn.

Już za parę godzin poznamy łączną kwotę jaką gmina Szczuczyn przekaże na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. kwota e-Skarbonki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie, środki z licytacji on-line przedmiotów i usług, które prowadzi Artur Kuczyński – burmistrz Szczuczyna, środki z niedzielnej akcji, która miała miejsce w „Spiżarni pod Klasztorem” – Hamburger Drwala.

Z orkiestrowym pozdrowieniem,

Andrzej Kosmowski

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress