Wpływ eksportu na region. Targi suwalskiej strefy ekonomicznej

0

Blisko czterdziestu wystawców w tym samorządy woj. podlaskiego i setki odwiedzających wzięło udział w weekend III Targach Business to Business, które odbyły się w 20 czerwca w Operze Podlaskiej. Specjalnie na zaproszenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, organizatora wydarzenia, przyjechali też radcy handlowi akredytowani przy polskich ambasadach.

Idea ich organizacji była stosunkowo prosta. Chodziło o stworzenie takiego miejsca, w którym lokalni przedsiębiorcy działający w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i ci którzy dopiero rozważają taką możliwość, z całej Polski, mogliby wymienić się doświadczeniami i porozmawiać o wspólnych przedsięwzięciach. Opera Podlaska okazała się do tego idealnym miejscem.

Przedsiębiorcy, którzy prezentowali swoje firmy, ale także i uczestnicy targów, oprócz rozmów biznesowych, mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych.

Przedstawiciele świata nauki, urzędów i właściciele firm wielu branż omawiali różne sprawy – począwszy od poruszania się w polskich przepisach, po umiejętne prowadzenie biznesu, czyli w jaki sposób działać na rynkach, aby zdobywać nowe rynki i zwiększać kapitał.

– Ponieważ tematem przewodnim wydarzenia był „Wpływ eksportu na rozwój regionu” nie mogło zabraknąć zagranicznych radców handlowych przy polskich placówkach konsularnych, którzy o eksporcie wiedzą pewnie wszystko – mówi Robert Żyliński, prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Dzięki zaangażowaniu Witolda Karczewskiego, prezesa Podlaskiego Forum Gospodarczego udało się nam na targach gościć blisko trzydziestu dyplomatów np. z Francji, Hiszpanii, Japonii, Litwy, Czarnogóry czy Korei, a także z innych państw. Dzięki temu nasi przedsiębiorcy mieli niezwykle rzadką okazję do indywidualnych rozmów z dyplomatami  – dodaje Żyliński.

W części wystawienniczej targów udział wzięło prawie 40 firm, zarówno produkcyjnych tj. Padma Art., Malow, Salag, Bison Chuck, Bianor, Masterpress po firmy logistyczne, bankowe czy te z branży reklamowej oraz innowacyjnych technologii. 

Gminę Szczuczyn na targach reprezentowali: Burmistrz Szczuczyna – Artur Kuczyński wraz z pracownikami referatu Rozwoju i Inwestycji. Wsparciem merytorycznym służył także Krzysztof Zalewski z-ca dyrektora Podlaskiego Oddziału ARiMR.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress