Wstępne podsumowanie wielkanocnego weekendu

2

Ze wstępnych policyjnych podsumowań wynika, że podczas upływającego wielkanocnego weekendu funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych. W tym czasie na drogach województwa doszło do 2 wypadków. Najtragiczniejszy, w wyniku którego zginął 29-letni kierujący, miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę.

Jak wskazują wstępne policyjne podsumowania od ubiegłego piątkowego popołudnia do dzisiejszego poranka na drogach województwa doszło do 2 wypadków, w wyniku których 1 osoba zginęła, a 1 została ranna. Jeden z nich miał miejsce w niedzielę około godziny 3.50 w pobliżu miejscowości Łubiane na drodze krajowej nr 61 w powiecie kolneńskim. Tam 29-kierujący fiatem seicento z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup, a następnie w betonową studzienkę. Mężczyzna zginął na miejscu. Drugie zdarzenie miało miejsce w gminie Jedwabne w piątek późnym wieczorem. W tym wypadku kierujący bmw również zjechał z drogi na pobocze, gdzie auto dachowało. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Dodatkowo w trakcie mijającego weekendu mundurowi zatrzymali do tej pory 15 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Natomiast w tym czasie funkcjonariusze nie odnotowali poważniejszych zdarzeń kryminalnych.

Wiele osób, które zdecydowały się na dłuższy świąteczny wyjazd ma przed sobą jeszcze drogę powrotną. Dlatego też apelujemy do kierowców o trzeźwość, przewidywanie sytuacji na drodze i rozsądną jazdę z bezpieczną prędkością. Pamiętajmy, że pośpiech, brawura i lekceważenie zasad bezpieczeństwa to gotowy przepis na drogową tragedię.

W całym kraju od Wielkiego Piątku było 180 wypadków. Zginęły 22 osoby, 226 zostało rannych. Zatrzymano 740 nietrzeźwych kierowców. Policjanci podkreślają, że to ładna pogoda wpływa na większą liczbę wypadków, bo zachęca do szybkiej jazdy.

Najwięcej ofiar było w Wielką Sobotę, gdy w 72 wypadkach zginęło 16 osób, a 107 zostało rannych – informuje Dawid Marciniak z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

źródło – KWP w Białymstoku

Udostępnij:

2 komentarze

    • Kierowca 2 dnia

      Według policyjnych statystyk, wypadek jest tylko w przypadku obrażeń poszkodowanych, które wymagają co najmniej 7 dniowego pobytu w szpitalu, widocznie zdarzenia z pod Grajewa nie były tak poważne, więc nie były „wypadkami” 😉

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress