Wstępne wyniki konkursu na nazwy ulic

2

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy o wynikach konkursu zorganizowanego przez Burmistrza Szczuczyna i Stowarzyszenie „NASZ SZCZUCZYN”, który dotyczył wyboru nazw ulic zastępujących nazwę Osiedle Pawełki.

Swoje propozycje przesłało 13 osób. Wśród proponowanych nazw ulic znalazły się m.in.: Spokojna, Tęczowa, Łagodna, Zaciszna, Wspólna, Biesiadna, Spacerowa, Księżycowa, Polna, Kwiatowa, Słoneczna, Słodka, Rodzinna, Miodowa, Ciepła, Markowa, Sadowa, Piotra i Pauliny Konopków, Miętusewo, dr Stanisława Huzarskiego, Kmicica, Oleńki, Zagłoby.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w skład której wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Stowarzyszenia „Nasz Szczuczyn” oraz nauczyciele historii.

Spośród wszystkich przedstawionych propozycji komisja wytypowała następujące nazwy ulic:

ulica Nr 1 – kolor żółty: Zaciszna, Spokojna

ulica Nr 2 – kolor zielony: dr Huzarskiego, Kmicica

ulica Nr 3 – kolor brązowy: Biesiadna

Prosimy mieszkańców ulicy Osiedle Pawełki o zgłaszanie swoich uwag do 7 listopada 2016 roku mailem na adres: bmszczuczyn@wp.pl lub jbudzinska@um.szczuczyn.pl .

 

Dziękując za okazane zainteresowanie zachęcamy do udziału w podobnych inicjatywach, które świadczą o naszym zaangażowaniu w sprawy lokalnej społeczności!

UM Szczuczyn

Udostępnij:

2 komentarze

  1. Nazwy ulic nie powinne kojarzyć się z nazwą lokalu gastronomicznego, też nie powinno używać skrut nazwy, jak np: Dr Huzarskiego. Główną ulicę na osiedlu Pawełki, robi sens nazwać ją np: Św. Pawła, co będzie bardziej pamiętlywe dla mieszkańców i zwiedzających Szczuczyn. Sama nazwa Osiedla „Pawełki” powinna pozostać, gdyż osiedle, nie ma nic wspólnego z nazwami ulic, tego osiedla. Tak jak Osiedle Barany, to jest historia a historii nie zmienia, ja tylko trzeba pobudzić do życia, nadać jej nowy rozgłos, oby służyła dla ekonomii.

  2. szczuczynianka dnia

    co ma zaciszna do biesiadnej i Huzarskiego?
    W Szczuczynie było tylu obywateli,ze można znaleźć coś odpowiedniego w historii,np.Antoniego Brzeskiego.Już jest piękna nazwa Pioli.
    Biesiadna to nazwa knajpy.Jak chcecie iść tym tokiem to nazwijcie jeszcze ulicę biedronki.

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress