WTZ-y na Litwie

0

W dniach 11-12 maja nasi podopieczni wraz z opiekunami wzięli udział w 2-dniowej wycieczce do Pałangi, Kłajpedy i Kowna. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałangę- słynny bałtycki kurort z siecią sanatoriów oraz Pałac Tyszkiewiczów, w którym znajduje się Muzeum Bursztynu. Następnie deptakiem dotarliśmy na piękne molo wybiegające wprost w Morze Bałtyckie.
Drugiego dnia wycieczki udaliśmy się do Kłajpedy, gdzie pierwszym punktem zwiedzania była starówka. Następnie przeprawiliśmy się promem na Mierzeję Kurońską, na końcu której znajduje się Litewskie Muzeum Morza, którego częścią jest Delfinarium. Główną atrakcją Delfinarium są efektowne pokazy tresury delfinów. Byliśmy na takim pokazie i wrażenie było niezwykłe! Delfiny pokazują różne sztuczki, akrobacje, malują pędzlami czy wrzucają piłkę do kosza, przy tym są bardzo inteligentne i niezwykle przyjazne dla ludzi- dlatego często są wykorzystywane do terapii osób chorych i niepełnosprawnych. Podziwialiśmy również pokaz tresury fok. Na placu przed Muzeum zobaczyliśmy kolekcję statków z regionu, weszliśmy do zagrody rybackiej, gdzie oglądaliśmy eksponaty związane z rybołówstwem i życiem miejscowych rybaków. Ostatnim punktem naszej wycieczki było Kowno, gdzie zobaczyliśmy Zamek Kowieński, Ratusz, Dom Kupców Hanzyatyckich i kościoły.
Wycieczka była bardzo ciekawa, pełna wrażeń i bardzo udana. Pozytywne odczucia i emocje będą nam towarzyszyły długi czas.

Warsztat Terapii Zajęciowej

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress