Wybory samorządowe na wiosnę?

4
Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza rozpisania nowych wyborów samorządowych na wiosnę 2016 r. Przeprowadzenie ich byłoby możliwe, jeśli powstaną w Polsce dwa nowe województwa. Politycy PSL twierdzą, że to próba przejęcia władzy przez PiS na szczeblu lokalnym.
O możliwości przeprowadzenia wyborów samorządowych znacznie wcześniej niż po upływie obecnej kadencji, mówił w środę na antenie Radia Kraków poseł PiS Włodzimierz Bernacki. Jak zaznaczał, nie chodzi o przejęcie władzy w samorządach, ale o „realizację programu politycznego, któremu zaufało tak wielu Polaków”. Choć podczas wywiadu nie padły żadne konkrety, polityk wyraźnie zaznaczył, że taka opcja jest w partii brana pod uwagę.
Przez całą kampanię wyborczą PiS lansowało pomysł wydzielenia z zachodniopomorskiego i pomorskiego nowego województwa. Powstałoby ono na terenie dawnych województw: słupskiego i koszalińskiego. Partia chce także podziału województwa mazowieckiego, zgodnie z którym Warszawa stałaby się oddzielną jednostką. Teraz po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych wiele wskazuje na to, że postulat może zostać zrealizowany w nieodległej przyszłości. 
W związku z tym, według posła Bernackiego, prawdopodobne jest rozpisanie nowych wyborów samorządowych.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2015/aktualnosci/news-wybory-samorzadowe-na-wiosne-to-polityczne-wykorzystanie-kon,nId,1912652#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij:

4 komentarze

  1. Szlag mnie trafia gdy słucham czy czytam wypowiedzi /s/PiS/k/owców o tym jak wielu, którzy im zaufali /czytaj: dali się omamić/ są za realizacją ich politycznych zamiarów. Tak wielu? Ilu? 30 milionów wyborców, 19% głosowało na PiS to około 6 milionów elektoratu. Czy to jest większość? Tylko niewłaściwa ordynacja wyborcza dała im większość parlamentarną ale to nie znaczy że 24 miliony obywateli nie ma nic do powiedzenia. Wara od samorządów lokalnych.

  2. Jestem za wcześniejszymi wyborami! Dość idei która służy tylko nabijaniu portfeli a nie pracy dla społeczności lokalnych! Radni powinni pracować społecznie, tak jak kilkanaście lat wstecz!

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress