Wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej

0

8 czerwca 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiadnej udali się na wycieczkę. Uczniom towarzyszyli opiekunowie – nauczyciele i rodzice. Pierwszym punktem programu był przyjazd do Płociczna i przejazd zabytkową kolejką wąskotorową po Puszczy Augustowskiej oraz Wigierskim Parku Narodowym.
Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Augustowa gdzie zwiedzili muzealia z zabytkową Barką. Wszystkim bardzo spodobały się ekspozycje; Kanał Augustowski; źródłem przemian i postępu oraz Życie Lasu. Niezwykle ciekawy i wzruszający był także film z rejsu Papieża Jana Pawła II, który odbył się 9 czerwca 1999r.
Kolejną atrakcją był rejs dwupokładowym statkiem do miejscowości Studzieniczna. Wrażenia były niezapomniane. Trasa rejsu rozpoczęła się w porcie Augustów. Następnie uczestnicy wyprawy przepłynęli przez rzekę Nettę, kolejne jeziora i Śluzę Przewięź. W trakcie rejsu kapitan statku opowiedział turystom historię Kanału Augustowskiego, legendy półwyspów i wysepek oraz udzielił informacji o ciekawych obiektach znajdujących się na brzegach jezior. W Studzienicznej uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej; Matki Kościoła.
Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress