Wyniki I etapu Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2019”

0

Szanowni Państwo,

Decyzją Komisji Ekspertów Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie jako jedna z 66 organizacji z całej Polski w tym jako jedna z dwóch z województwa podlaskiego (obok Gminnej Biblioteki Publicznej w Krypnie Kościelnym) zakwalifikowana została do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2019” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie. W pierwszym etapie konkursu startowało łącznie 97 organizacji z całego kraju.

Zadaniem Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie w pierwszym etapie OKG „Równać Szanse 2019” było przeprowadzenie diagnozy środowiska lokalnego, która swym zasięgiem objęła całą gminę Szczuczyn. Odwiedziliśmy m.in. Szkołę Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie, Szkołę Podstawową im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej, Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie oraz Zespół Szkół w Niećkowie. W wymienionych placówkach przeprowadziliśmy szereg rozmów z uczniami i nauczycielami, którzy też mogli wyrazić swoje zdanie i podzielić się opiniami za pośrednictwem ankiet.

O opinie i plany dotyczące naszego środowiska lokalnego pytaliśmy też przedstawicieli samorządu, działaczy społecznych, służb mundurowych i cywilnych. Chcielibyśmy wszystkim i każdemu z osobna podziękować za współpracę, rozmowy, rady i słowa wsparcia podczas działań diagnostycznych. Liczymy, że będziecie trzymać za nas kciuki w drugim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego.

Drugi etap OKG „Równać Szanse 2019” poprzedza szkolenie, które odbędzie się w Warszawie w dniach 5-7 kwiecień 2019r.

Z wielką satysfakcją będę reprezentował Bibliotekę – Centrum Kultury w Szczuczynie jak i sam Szczuczyn na ww.  szkoleniu w Warszawie.

Andrzej Kosmowski

koordynator OKG „Równać Szanse 2019”

BCK SZCZUCZYN

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress