Wyróżnienie Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie

0

Muzeum Mleka wyróżnione podczas Gali 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Warszawie.

Dnia 19 listopada 2019 r. odbyła się uroczysta gala w Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego w Warszawie, podczas której organizatorzy uhonorowali organizatorów najciekawszych wydarzeń tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Tematem przewodnim był „Polski splot”, czyli nawiązanie do polskiej tradycji rzemieślniczej, krawieckiej i tkackiej. Było to również zaproszenie do poznania naszej historii, do zainteresowania się okresem odzyskania niepodległości, kiedy Polacy czerpali z różnorodności swoich doświadczeń rozbiorowych i starali się „utkać” nową rzeczywistość w odrodzonej Polsce.

Najważniejszym momentem wieczoru było uroczyste wręczenie wyróżnień dla organizatorów za ich szczególny i wyjątkowy wkład w organizację tegorocznych wydarzeń EDD. Województwo podlaskie reprezentował m.in. Wicemarszałek Stanisław Derehajło, który odebrał wyróżnienie specjalne. Najciekawsze wydarzenia EDD w województwa podlaskiego zorganizowali:

  • Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki GBP w Janowie
  • Jerzy Wasiluk – Wójt Gminy Czyże oraz Gminny Ośrodek Kultury w Czyżach
  • Nadleśnictwo Suwałki
  • Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie
  • Koło naukowe „mała ARCHITEKTURA” Wydział Architektury Politechniki Białostockiej

Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Mikromusic.

Europejskie Dni Dziedzictwa. to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, promujący wartość dziedzictwa kulturowego. Jest to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Współorganizatorami akcji są: Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. EDD jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

fot. Paweł Kobek, Narodowy Instytut Dziedzictwa

CTM-MM

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress