Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” w Szczuczynie

0

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie wspólnie z Parafią Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowanej z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Papieża Polaka Jana Pawła II.

Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji prasowych, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa eksponowana będzie w szczuczyńskim kościele od 09 maja 2020 roku (sobota)
do pierwszej połowy czerwca 2020 roku.

A tak o wystawie pisze Centrum Myśli Jana Pawła II:

(…) Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych
i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata. Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.”

Organizatorem i właścicielem wystawy jest Centrum Myśli Jana Pawła II, które udzieliło Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie licencji na jej ekspozycję.

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Źródło:

https://www.centrumjp2.pl/wp-content/uploads/2018/05/Wortal-JP2zapowiedz_biuro-prasowe-cmjp2.mp4?_=1

https://www.centrumjp2.pl/wystawa-karol-wojtyla-narodziny/

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
x