Występy zespołu „Kłosek” w nowych strojach ludowych

0

W maju tego roku Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przy ogromnym wsparciu Urzędu Miejskiego w Szczuczynie pozyskała fundusze na dofinansowanie zadania „ Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek”, realizowanego w ramach programu Etno Polska 2021 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Na początku września dotarły do nas zamówione stroje. Po dokładnym sprawdzeniu i skrupulatnym przeliczeniu zamówienia na które składa się 32 kompletnych strojów ludowych, w tym 16 kurpiowskich, (8 damskich, 8 męskich) i 16 podlaskich, (8 damskich, 8 męskich). I przyszedł czas na zademonstrowanie zakupów. Zespół ludowy Kłosek z Zespołu Szkół w Niećkowie uświetnił swym występem Dożynki Parafialne w Szczuczynie prezentując po raz pierwszy zakupione stroje. Całkowity koszt zadania wyniósł 66 000 zł z czego 62 000 zł to dotacja Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2021, a 4 000 zł to wkład własny szczuczyńskiej instytucji kultury. Przedsięwzięcie – „Zakup strojów ludowych dla zespołu Kłosek” to efekt partnerskiej współpracy Urzędu Miejskiego w Szczuczynie, Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie i Zespołu Szkół w Niećkowie.

Uroczystości jubileuszowe par obchodzących 50 – lecie pożycia małżeńskiego, które odbyły się dn. 12.09.2021r. w Wąsoszu uświetnił swym występem działający od kilkudziesięciu lat w Zespole Szkół w Niećkowie zespół ludowy „Kłosek”. Zespół wystąpił w nowo zakupionych z programu Etno Polska 2021 strojach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021”.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress