Wzmożone kontrole na DK 61

0

Na drodze krajowej nr 61 trwają wzmożone kontrole policyjne. Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, w jaki sposób przewożone są dzieci oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

Na drodze krajowej nr 61 kontynuowane są działania „Bezpieczna 61″. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Grajewie patrolują trasę i sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Swoją uwagę policjanci skupiają szczególnie na sprawdzaniu samochodów ciężarowych i kontroli ich kierowców, także pod kątem trzeźwości. Jak wynika z obserwacji funkcjonariuszy, najczęstszą przyczyną wypadków na tego typu drogach jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, a także niebezpieczne manewry wykonywane przez kierujących samochodami ciężarowymi.

Praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu i profilaktyka związana z ruchem pieszych przy drodze krajowej nr 61. Mundurowi podczas pełnionej służby rozmawiają z mieszkańcami okolicznych miejscowości. Podkreślają jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Apelują też o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

 

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress