XIII Festiwal Gorących Serc

0

W Grajewie odbył się XIII Festiwal Gorących Serc, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Szkoła naszą szansą” oraz Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II. To znane wydarzenie nie tylko w Grajewie, ale także w regionie. Do wzięcia w nim udziału zapraszane są dzieci i młodzież ze wszystkich grajewskich szkół, ale także i okolic, m.in. z Rudy, Augustowa czy Ełku.

Festiwal Gorących Serc ma na celu stworzenie przede wszystkim możliwości takiego miejsca, gdzie osoby niepełnosprawne mogą dzielić się swoimi zdolnościami artystycznymimówi Iwona Chodnicka, członek stowarzyszenia „Szkoła naszą szansą”.

Na scenie wystąpiło 15 zespołów muzyczno – tanecznych oraz kilku instrumentalistów ze Szkoły Muzycznej im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie. Łącznie dało to 106 osób, które podzieliły się z widownią swoimi talentami. Między innymi wystąpiły takie zespoły jak: Niedźwiadki, Tańczące Dzwoneczki czy Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grajewie i Szczuczynie z zespołami muzycznymi.

Wśród zaproszonych gości obecny był reprezentant sejmu, władze miasta, starostwa i gminy, przedstawiciele wielu stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a także miejscowe media.

Występ z naszymi niepełnosprawnymi rówieśnikami pozwala nam dodać im odwagi w życiu codziennym – mówi jedna z uczestniczek festiwalu.

Jak zapewniają organizatorzy, festiwal będzie kontynuowany w następnych latach, a także mają nadzieję, że zostanie on powiększony o kolejne zespoły.

wzasiegu.pl

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress