XVI Ogólnopolska Konferencja BGK dla JST

0

W dniach 23-24 maja 2023 r. w Warszawie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla JST. Tematem przewodnim Konferencji były „Nowe rozwiązania dla finansów samorządów”. Konferencję otworzyła Beata Daszyńska-Muzyczka, Prezes Zarządu BGK. W wydarzeniu wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, ministrowie, gospodarze miast i regionów oraz eksperci, których głos podczas paneli dyskusyjnych jest szczególnie cenny. Wśród gości i prelegentów udział wziął również Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który wypowiadał się m.in. na tematy: finansowanie inicjatyw społecznych w gminach oraz do kogo zwrócić się o pomoc w budowaniu kapitału społecznego. Moderatorem rozmowy podczas panelu dyskusyjnego była Brygida Ślabska Prezes Fundacji Most the Most.

W trakcie Konferencji przedstawiony został raport BGK pt. „Zróżnicowanie społeczno-gospodarcze i finansowe JST”, połączony z dyskusją dotyczącą zróżnicowanych możliwości i potrzeb jednostek samorządu terytorialnego. Ponadto, debaty toczyły się wokół zagadnień istotnych dla przyszłości finansów samorządowych, tj. współpracy z sektorem prywatnym, efektywności energetycznej, uproszczeniu podatków czy inicjatywom społecznym.

Konferencja BGK dla Jednostek Samorządu Terytorialnego jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym przez bank od 2005 roku, o charakterze plenarnym.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress