XVII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w BCK w Szczuczynie

0

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy, Przyjaciele, Znajomi,

Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie,

W dniach 8-15 maja br. odbędzie się siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”.

Edycja wyjątkowa ponieważ wszystkie kreowane przez nas jak i biblioteki w całej Polsce wydarzenia mają charakter online w związku ze światową  pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Zaplanowaliśmy szereg działań, które można będzie obserwować i brać w nich udział poprzez nasze media społecznościowe: profil na Facebooku (Biblioteka – Centrum Kultury
w Szczuczynie) i Instagramie (@bckszczuczyn) oraz na stronie internetowej www.bckszczuczyn.pl. Staraliśmy się, by przedsięwzięcia trafiły zarówno do dorosłych, jak
i najmłodszych Czytelników i Użytkowników.

Tydzień Bibliotek zainaugurujemy już w najbliższy piątek!

Z myślą o Was przygotowaliśmy:

– wyzwania czytelnicze i konkursowe z nagrodami,

– propozycje muzyczne i filmowe,

– propozycje zajęć plastycznych on-line,

– propozycje zajęć z kodowania on – line,

– cykl czytania on-line dla najmłodszych pt.: „Smakujemy słowa”

– propozycje zajęć w ramach Kreatywnego Przystanku

W ramach Tygodnia Bibliotek z myślą o naszych Czytelnikach uruchamiamy:

– Pogotowie Książkowe dla Najmłodszych

– Książkowy Oddział Ratunkowy

Drogą telefoniczną nasi Czytelnicy będą mogli zamówić dla siebie jak i swoich pociech pakiety książkowe o interesującej ich tematyce (tel. 86 262 10 36 / 86 2562 10 37)

Liczymy na Wasz aktywny udział w naszych przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych propozycji. Zachęcamy Was do komentowania i udostępniania naszych postów.

Zapraszamy zaprzyjaźnione biblioteki do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek! Wspólnie zachęćmy i wciągnijmy naszych Czytelników i Użytkowników w biblioteczne wyzwania, propozycje, konkursy i inne działania, które prowadzimy!

Andrzej Kosmowski

Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie

Ważne informacje:

Autorem hasła jest „Zasmakuj w bibliotece” jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni.

Autor plakatu promującego 17. edycję Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jest Jolanta Różycka.

Organizatorem Ogólnopolskiego Tygodnia Tydzień Bibliotek – programu promocji czytelnictwa i bibliotek jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, 8-15 maja 2020 r., został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress