XXV Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia

0

Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na Jubileuszowy XXV Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia, który odbędzie się w niedzielę 13 marca 2016 r. w godzinach 9.00-15.00 na Rynku wokół białostockiego Ratusza.

Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia jest cykliczną imprezą etnograficzną odbywającą się od 1991 r. Organizatorzy jarmarku za cel stawiają promocję wśród mieszkańców Podlasia bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanego ze świętami wielkanocnymi. Obok pisankarek z okolic Lipska, Siemiatycz, palmiarek słynnych palm wileńskich, plecionkarzy z koszyczkami na święconki, w jarmarku uczestniczą kontynuatorzy różnych dziedzin sztuki rękodzieła ludowego, m. in. kowalstwa, garncarstwa, tkactwa, rzeźbiarstwa, wycinankarstwa, wytwórcy łyżek, sit, drewnianych sprzętów gospodarstwa domowego z Polski, Litwy i Białorusi.

Wyroby wystawiają też producenci tradycyjnych produktów spożywczych – miodów, serów, wędlin, pieczywa, ciast (sękaczy, mrowisk, makowców), ogórków kiszonych i ziół z Polski i Litwy.

Na scenie wystąpią: Kapela Mietka Buraka, Andrzej Staśkiewicz z Kapelą Kurpiowską, Małgorzata Makowska i Edward Malinowski (harmonia pedałowa).

wrota podlasia

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress