„Zaduszki Literackie”

0

Kontynuując zapoczątkowane rok temu zaduszkowe spotkania literackie, w dniu 04.11.2017r. (sobota) w Bibliotece – Centrum Kultury w Szczuczynie odbyły się „Zaduszki Literackie” pod hasłem „Spotkanie z młodymi poetami”. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli lokalni młodzi twórcy: Maria Orzechowska, Anna Okulewicz, Paweł Borusiewicz, z którymi rozmowy na temat ich twórczości, przemijania życia ludzkiego i planów na przyszłość przeprowadzili Andrzej Kosmowski i Józef Zenon Budziński.

Wieczór uatrakcyjniła grupa poetycka „Poszukiwacze słów” przygotowana przez Józefa Zenona Budzińskiego (grupa poetycka działa w szczuczyńskiej bibliotece od 4 lat. Warsztaty poetyckie współprowadziła poetka Anna Jachimska). Jakub Żebrowski, Hubert Niebrzydowski i Julia Szumska czytali autorskie wiersze, które mówiły o śmierci, przemijaniu, nadziei. Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił Andrzej Szabelski – starszy instruktor BCK, który przygotował dzieci z zespołu „Mali Szczuczyniacy”: Mateusza Wojsława, Natalię Kozikowską i Julitę Żebrowską.

Zaduszki Literackie, wprowadziły zebranych w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu. Takie chwile pomagają „zatrzymać się” na chwilę w natłoku codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia.

Andrzej Kosmowski

Zdjęcia: Joanna Siemion

Udostępnij:

Skomentuj

Wpisz odpowiednią cyfrę w poniższe pole : Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Komentarze pod artykułami są opiniami użytkowników naszego portalu. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress